به گزارش "ورزش سه"، بدون تردید یکی از شگفتی‌های نخستین فهرست امیر قلعه‌نویی برای تیم ملی، خط خوردن مهدی قایدی بود. خب البته قایدی در الاهلی امارات افول کرده بود و اوایل فصل جاری در بازگشت به استقلال هم نیمکت‌نشین بود. بنابراین چیز عجیبی به‌نظر نمی‌رسید که در تیم ملی غایب باشد.

با این حال قلعه‌نویی زمانی سرمربی این تیم شد و نخستین فهرست خود را اعلام کرد که قایدی در مسیر احیاشدن قرار گرفته بود. کمتر کسی انتظار داشت مهاجم بوشهری در لیست امیر نباشد، مخصوصا جایی که او محمد عمری از پرسپولیس را به اردو فرا خوانده بود؛ هرچند عمری هم مصدوم شد و نتوانست در 2 مسابقه دوستانه با روسیه و کنیا حاضر باشد.

تحلیل بعضی‌ها این بود که قلعه‌نویی برای فرار از انگ «مربی استقلالی» قایدی را قربانی کرده، اما در هر صورت دعوت نشدن این بازیکن عجیب بود. با این حال نکته کلیدی به واکنش فنی قایدی برمی‌گردد؛ جایی که او پس از فیفادی فروردین عملکردی خارق‌العاده در لیگ برتر داشت و به خوبی توانایی‌هایش را ثابت کرد.

1879411

* 6 گل، 4 پاس گل، 2 پنالتی
نمایش درخشان قایدی بعد از اردوی تیم ملی، از بازی با ذوب‌آهن شروع شد. جایی که او در جریان پیروزی 2 گله آبی‌ها یک‌بار برای استقلال گلزنی کرد. پس از آن نوبت به هنرنمایی باشو در اراک رسید و این بازیکن گل 3 امتیازی تیمش را وارد دروازه آلومینیوم کرد.

اوج آتش‌بازی قایدی اما در مسابقه با هوادار بود، جایی که او در یک نیمه 3 گل زد، یک پاس گل داد و 2 پنالتی هم برای هم‌تیمی‌هایش گرفت. این بازی را استقلال 6 بر یک برد. نکته جالب توجه اینکه اگر به جای حسین حسینی خود قایدی پنالتی دوم استقلال در آن بازی را می‌زد، امروز همردیف با شهریار مغانلو به‌عنوان آقای گل لیگ بیست‌ودوم شناخته می‌شد.

درخشش قایدی همچنان ادامه یافت و او پس از خاموشی موقت مقابل پرسپولیس، در جریان تساوی با صنعت نفت آبادان پاس تنها گل تیمش را داد. قایدی با یک پاس گل دیگر به کام‌بک استقلال مقابل مس رفسنجان کمک کرد و باعث پیروزی 2بر یک آبی‌ها شد. هفته آخر جلوی تراکتور هم که قایدی شاید بهترین بازی فصلش را ارائه داد؛ او 3 گل زد و یک پاس گل فرستاد و چیزی نمانده بود کفش طلا را ببرد، اما زیاد خوش‌شانس نبود. استقلال این مسابقه را با نتیجه تاریخی و فراموش‌نشدنی 7 بر یک به سود خود به پایان برد.

1879412

* طلسم دنباله‌د‌ار
با عملکردی که مهاجم بوشهری در هفته‌های پایانی لیگ برتر ارائه داد، شکی در دعوت از او برای اردوی خردادماه تیم ملی در تورنمنت کافا باقی نیست. با این حال یک حسرت بزرگ برای مهدی پابرجا باقی ماند و آن، دوری جام از دست‌های او بود.

قایدی تا‌کنون طعم قهرمانی در لیگ را نچشیده است. قایدی از ابتدای لیگ هفدهم به استقلال پیوست. تا زمان حضور او در ایران، پرسپولیس قهرمان لیگ می‌شد. وقتی مهدی به الاهلی امارات رفت، استقلال قهرمان ایران شد، اما وقتی او به کشور بازگشت، باز هم نوبت فتح جام به سرخپوشان رسید و عجیب‌تر اینکه الاهلی در امارات به مقام قهرمانی دست یافت. خلاصه که فعلا جام از قایدی گریزان است. آیا او می‌تواند این طلسم را بشکند؟