تاکیناردی امیدوار است شرایط فعلی یوونتوس از جمله آلگری تغییر پیدا کند و بهتر شود.

السیو تاکیناردی، هافبک سابق یوونتوس معتقد است که تیم فعلی نیاز به یک بازنگری کامل دارد که شروع این بازنگری هم از مکس الگری شروع می‌شود. به اعتقاد تاکیناردی، اسم‌ها جام نمی‌آورند، بلکه گرسنگی و انگیزه به همراه می‌آورند.

طرفداری | بیانکونری برای دومین فصل متوالی هستند که فصل را کاملا دست خالی به پایان می‌رساند، اما شرایط در فصل قبل تا حدی بهتر از فصل جاری بود. بانوی پیر در فصل گذشته حداقل به فینال کوپا ایتالیا رسیده و سوپرجام ایتالیا را هم از دست داده بود، اما در این فصل شرایط برای آنها به بدترین شکل ممکن رقم خورده است. السیو تاکیناردی در مصاحبه‌ای با گاتزتا دلو اسپورت در خصوص شرایط فعلی یوونتوس گفته است:

امیدوارم این فصل حداقل به یوونتوس بیاموزد که نام‌ها جام قهرمانی نمی‌آورند، بلکه گرسنگی و انگیزه با خود به همراه می‌آورند. زمان آن فرا رسیده که بفهمیم هرکسی در باشگاه احساس سیری می‌کند باید کنار برود و به کسانی که آماده و گرسنه موفقیت هستند بها داده شود تا کار را به پیش ببرند.

الگری معتقد است که تیمش بدون کسر آن 10 امتیاز در ردۀ دوم جدول سری آ قرار می‌گرفت. اما باخت 4-1 یوونتوس از امپولی و پیش از آن حذف از مرحلۀ نیمه نهایی لیگ اروپا به دست سویا نشان از یک تیم تسلیم شده را می‌داد. هافبک سابق بانوی پیر در این خصوص می‌گوید:

دیدگاه کلی که از این فصل داریم، فقط می‌تواند منفی باشد. این تیم از نظر قوام و سبک بازی با مشکلات عدیده‌ای روبروست. مهم‌ترین بازی‌ها، بازی برگشت نیمه نهایی کوپا ایتالیا با اینتر و شکست برابر امپولی است، دو شبی که می‌توانستند فصل را برای باشگاه متحول کنند، اما یووه به سادگی در آن دیدارها قافیه را به حریف باخت.

اگر می‌توانستیم برابر امپولی پیروز شویم، امیدوار به شکست میلان در بازی هفته بعد می‌شدیم و بدین‌ترتیب شرایط برای حضور دوباره در لیگ قهرمانان اروپا مساعد می‌شد. در عوض آنها این فرصت بزرگ را از دست دادند و بعد از بازی به من فقط حس تسلیم شدن و سرافکندگی تلقین شد.

تاکیناردی در ادامه در مورد ماسیمیلیانو الگری، سرمربی یوونتوس می‌گوید:

آنچه از سرمربی دیدم، ترکیب‌های متفاوت زیادی در دو فصل گذشته و به نوعی یک جستجوی ناامیدانه برای یووه بود که هرگز هم پیدا نشد. وقتی یووه می‌خواست او را برگرداند، آنها می‌دانستند که الگری مردی است که هدفش از فوتبال ارائه سرگرمی نیست. با این حال، فوتبال با همان سرعتی که می‌بینیم گوشی‌های هوشمند جدید به بازار می‌آیند، در حال تغییر است.

باشگاه باید ارزیابی کند که آیا الگری هنوز صلاحیت، کاریزما و آن گرسنگی لازم برای حفظ تیم را دارد یا نه. اگر تنها دلیل حفظ او صرفۀ اقتصادی باشد، در این صورت همه در باشگاه متضرر خواهند شد.