به گزارش "ورزش سه"، بعد از دیدار استقلال و نساجی بود که برخی بازیکنان آبی پوش از کمیته داوران درخواست کردند که کمیته داوران از علیرضا فغانی، داور برجسته ایرانی فعال در استرالیا، در بازی فینال جام حذفی استفاده کند.

استقلالی‌ها که اعتقاد دارند امسال از داوری‌ها بسیار ضربه خوردند، علاقه‌مندند که قضاوت فینال حذفی مقابل پرسپولیس به یک داور خارجی یا فغانی که سابقه حضور در ۳ و قضاوت در جام جهانی را دارد سپرده شود.

درخواست حضور فغانی در ایران در شرایطی مطرح شده که این داور برجسته سال گذشته با تصمیم عجیب کمیته داوران از لیست الیت ایران کنار گذاشته شد سریعا به لیست داوران بین‌المللی اضافه شد و همین موضوع باعث شده تا روابط خوبی با مسئولان کنونی کمیته داوران نداشته باشد.

از سوی دیگر فغانی این روزها با پایان رقابت های لیگ استرالیا در این کشور مانده و مشغول استراحت در کنار خانواده‌اش است. او که برای دیدار با خانواده خود هم به ایران نیامده، برنامه‌ای برای قضاوت دیدار استقلال و پرسپولیس ندارد و ترجیح می‌دهد اوقات فراغت را در استرالیا سپری کند.

او اگرچه مدت‌هاست هیچ مصاحبه‌ای انجام نداده و از فضای رسانه‌ای دور است، تصمیم گرفته حداقل تا زمان شروع مجدد لیگ استرالیا در فصل آینده از فوتبال دور باشد و بعد از آن برنامه‌های فشرده اش برای سوت زدن در لیگ و همچنان جام ملت‌های آسیا به عنوان یکی از داوران بین المللی استرالیا را پیش ببرد.

1879894
تصویری از علیرضا فغانی که در گلدکوست، شهری در نزدیکی بریزبین استرالیا، مشغول ماهیگیری است و در تعطیلات به سر می‌برد.