به گزارش "ورزش سه"، پس از اتفاقات دربی تهران، کمیته انضباطی با صدور یک حکم سنگین، ریکاردو ساپینتو، سرمربی پرتغالی استقلال را به مدت چهار ماه از همراهی آبی‌ها محروم کرد. حکمی که قرار است از ابتدای لیگ بعد آغاز شود. مسئله‌ای که حتی بحث تمدید قرارداد سرمربی را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

شب گذشته بود که حجت کریمی، سرپرست مدیرعاملی استقلال در برنامه فوتبال برتر گفت: ما حتما به رأی پرونده ساپینتو اعتراض می‌کنیم. چطور می‌شود که چهار ماهه محروم می‌کنند؟ چرا او را به سمت جایگاه پرسپولیسی‌ها بردند؟ به سمت او آب معدنی پرتاب می‌کردند. ما دقیقه 100 گل زده‌ایم. چرا باید سرمربی را اخراج کنند؟ می‌گویند او برای شادی وارد زمین شده است. خب همه وارد زمین می‌شوند.

وی ادامه داد: اصلا به ما زمانی برای اعتراض اولیه ندادند. چطور می‌شود برخی پرونده‌ها 6 ماه است رسیدگی نشده است؟ یک مربی که من نمی‌خواهم اسم ببرم، هنوز رأی او صادر نشده است. چرا فقط برای مربی ما اینگونه است. 10 درصد قرارداد او کم شده که نزدیک 65 هزار یورو است. از دیه یک آدم بیشتر است که باید آن را به کمیته انضباطی بدهیم. اصلا چنین رأی‌ای تاکنون صادر شده است؟

سرپرست مدیرعاملی آبی‌ها ادامه داد: اگر اشتباهات داوری نبود، 100 درصد استقلال قهرمان لیگ و حذفی می‌شد. عصبانیت ساپینتو به خاطر همین اشتباهات داوری بود. او تعصب دارد. 6 ماه است که روی او نظر مثبت دارم. ساپینتو تیم، روحیه بازیکنان و جو اینجا را شناخته است و به همین دلیل می‌گوییم او گزینه اول ماست.

حالا نیز باشگاه استقلال با انتشار اطلاعیه‌ای، از اعتراض به این حکم خبر داده است. در بیانیه آبی‌ها آمده است: باشگاه استقلال اعتراض رسمی خود نسبت به محرومیت ریکاردو ساپینتو را به کمیته استیناف ارسال کرد.

در بخش پایانی نیز ذکر شده است: باشگاه استقلال به شدت نسبت به محرومیت ساپینتو و این حکم معترض است و آن را نادرست و ناعادلانه می‌داند و خواستار بررسی دوباره مدارک، مستندات و شواهد است.