به گزارش "ورزش سه"، فابیو مارتینز وینگر سابق براگا فصل به الخلیج پیوسته و یکی از ستارگان این تیم به شمار می‌رود. او تا پیش از رونالدو بهترین گلزن پرتغالی لیگ عربستان بود، اما اکنون با هجده گل در رده دوم قرار دارد.

1924687

مارتینز در خصوص اینکه ستاره‌ها برای پول راهی عربستان می‌شوند، گفت:  فکر می‌کنم همه ما چه بازیکن باشیم و چه نباشیم برای پول کار می‌کنیم. شما یک روزنامه‌نگار هستید و برای پول کار می‌کنید و من مطمئن هستم که اگر یک برند یا روزنامه‌ای به شما مراجعه کند و پول بیشتری به شما بدهد تا شغل خود را تغییر دهید، آن را تغییر خواهید داد، زیرا همه ما پول می‌خواهیم.

مارتینز توضیح داد: وقتی به اینجا رسیدم، 80 درصد به خاطر پول آمدم، زیرا آنها بسیار بیشتر از آنچه در پرتغال پرداخت می‌کنند، به من پول می‌دهند، بنابراین من درک نمی‌کنم که مردم به خاطر انتخاب‌هایشان دیگران را قضاوت می‌کنند.

بازیکن پرتغالی در خصوص مصاحبه تونسی کورس درباره انتقال ویگا به عربستان، خاطرنشان کرد: من کروس را درک می‌کنم زیرا او ممکن است دیده باشد که ویگا مهارت‌های زیادی دارد و هنوز نسبتاً جوان است (اما در سن 21 سالگی) اگر چنین پیشنهادی دریافت کنید، نمی‌دانید که آیا دو، سه یا چهار سال دیگر باز هم این پیشنهاد را خواهید داشت یا خیر. بارها به اطرافیانم گفته‌ام که در پرتغال یک مثال داریم، قطار دو بار در یک مکان توقف نمی‌کند.

مارتینز معتقد است که گام بعدی برای توسعه سطح فوتبال در عربستان از طریق سرمایه‌گذاری در مدیریت و استخدام مربیان بزرگ خواهد بود.

بازیکن سابق براگا گفت: فکر می‌کنم لیگ عربستان هنوز پتانسیل زیادی برای پیشرفت دارد، اما بدون کوچکترین شکی به این لیگ‌های بزرگ نزدیک می‌شود، اما هنوز به آنها نرسیده است. با آمدن این نوع بازیکنان، فکر می‌کنم تنها چیزی که مهم است، حرفه‌ای بودن در مدیریت است.

وی افزود: اگر من جای مدیران لیگ بودم چند مربی خارجی را به باشگاه‌ها می‌آوردم، زیرا با این میزان سرمایه‌گذاری، اگر مدیریت خوبی هم در کنار بازیکنان خوب داشته باشید، لیگ خیلی سریع‌تر پیشرفت می‌کند. با این افراد و حضور اسپانسرهای زیاد، لیگ رشد خواهد کرد و در عرض چهار یا پنج سال معتقدم لیگ عربستان در سطح لیگ برتر انگلیس خواهد بود.