به گزارش "ورزش سه"، نیمار در نخستین حضورش با لباس الهلال، یک شب استثنایی و باشکوه را تجربه کرد. در شرایطی که بازی با نتیجه 2 بر صفر دنبال می‌شد، او در دقیقه 63 به میدان رفت و روی چهار گل بعدی تیمش اثر مستقیم گذاشت.

فوق ستاره برزیلی پس از پاس منجر به گل ناصر الدوسری و پاس گلی که برای مالکوم مهیا کرد، موفق شد در دقیقه 87 یک ضربه پنالتی نیز برای تیمش بگیرد. با وجود اینکه بازی چهار بر صفر بود، این موقعیت برای آبی پوشان به دست آمد.

ویدئو: 310743

از آنجایی که پیروزی الهلال قطعی شده بود، هواداران الهلال یکصدا نام نیمار را صدا زده و خواستار این شدند که فوق ستاره برزیلی پشت توپ ایستاده و در نخستین بازی برای تیمش، گلزنی کند.

اما سالم الدوسری، کاپیتان الهلال توجهی به خواسته تماشاگران حاضر در استادیوم نکرد توپ را برداشت تا خودش ضربه پنالتی را بزند. نکته جالب اینکه کارگردان تلویزیونی نیز چهره نیمار را به تصویر کشید که از کار هم تیمی‌اش متعجب شده بود.

1925648

فوق ستاره جدید الهلال انتظار داشت که سالم الدوسری زدن این ضربه پنالتی را به او واگذار کند ولی ملی پوش عربستانی توپ را برداشت که این موضوع با اعتراض هواداران نیز همراه شد و آنها کاپیتان تیمشان را هو کردند. اتفاقی عجیب و باورنکردنی که واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی به دنبال داشت.

1925650

در نهایت نیز سالم الدوسری موفق شد گل چهارم تیمش را به ثمر برساند ولی هو شدن او از سوی تماشاگران، عصبانیت تعداد زیادی از هواداران الهلال را در پی داشت. یکی از کاربران هوادار الهلال در توئیتر نوشت: به خدا این موضوع سزاوار سالم الدوسری نیست که چون پنالتی را به نیمار نداد، هو شود. او بازیکن بزرگی است که سال‌ها در خدمت الهلال بوده و ستاره این دیدار بود. درست است که همه آرزو داشتیم نیمار گل بزند و سالم یک رهبر واقعی باشد و به نیمار کمک کند، اما این چیزی نیست که رفتار غیر قابل قبول تماشاگران را توجیه کند!

1925647

در سمت مقابل نیز یک خبرنگار اماراتی به نام صالح الشحی نوشته است: تو امروز شکست نمی‌خوردی سالم الدوساری، اما ای کاش اجازه می‌دادی نیمار ضربه پنالتی را بزند، زیرا ستاره جهانی مانند نیمار اگر در اولین حضورش با الهلال گل می‌زد، تمام جهان در مورد آن بحث می‌کردند. گلزنی در اولین بازی خاطره انگیز است و بازتاب این موضوع در رسانه‌ها به نفع الهلال بوده و یک امتیاز محسوب می‌شود به خصوص که بازی در نتیجه به نفع الهلال تمام شد.