به گزارش ورزش سه، تنها خبر این روزهای تیم فوتبال استقلال، پیوستن بازیکنان این تیم به تیم اعزامی فوتبال ایران به رقابت‌های هانگژو و تعویق رقابت‌های این تیم است؛ آن هم در شرایطی که پنج روز از مصاحبه جواد نکونام با برنامه فوتبال برتر گذشته و هیچ اثری از فعالیت‌های معمول یک باشگاه و ارتباط میان ارکان مختلف این گروه با یکدیگر نیست.

خوب است بدانید پرسپولیس در این مدت روزهای پرتلاطمی را سپری کرده، یک بازیکن خارجی استخدام کرده، مربی‌اش علیه تصمیم مدیرعامل موضع گرفته و سپس آشتی‌کنانی بین‌شان برگزار شده و در نهایت همه آماده پذیرایی از تیم النصر عربستان هستند که فردا با مهم‌ترین چهره فوتبال جهان به تهران می‌آید. در استقلال اما سکوت است و سکوت و هیچ خبری نیست و تنها اخبار را می‌شود از کانال‌های خصوصی دریافت؛ خبرهایی مبنی بر اینکه جواد نکونام و علی خطیر همچنان در دو مسیر غیر موازی به کار خود ادامه می‌دهند.

در هفته گذشته و پس از اینکه نکونام در گفتگو با فوتبال برتر انتقاداتی مستقیم علیه علی خطیر به زبان آورد، در نهایت به نظر می‌رسید که از کلمات نیش‌دار و تحریک‌کننده استفاده نکرده و شاید قصد نداشته بیش از این فضای استقلال را ملتهب کند. در طرف مقابل، باشگاه علاوه بر اینکه صحبت‌های او را در کانال رسمی خود منتشر نکرد، پس از آنکه شایعه کنار گذاشته شدن علی سامره از سوی نکونام مطرح شد، با انتشار پستی اعلام کرد که چنین خبری واقعیت ندارد و این چهره زیر نظر باشگاه به کار خود ادامه می‌دهد.

در حال حاضر دو قطب کاملا مختلف در باشگاه تشکیل شده که محوریت هر کدام را یک فرد بر عهده دارد؛ جواد نکونام در محل تمرین باشگاه در کمپ حجازی و علی خطیر در ساختمان اداری باشگاه در منطقه سعادت آباد. این دو مکان مهم برای استقلالی‌ها فعلا کوچک‌ترین ارتباطی با یکدیگر ندارند و زبان همدیگر را متوجه نمی‌شوند.

در عین حال هنوز خبری از بهبود اوضاع مالی و تسویه حساب سال گذشته و پرداخت جدید نیست و در شرایطی که پرسپولیس در حال آماده کردن دومین ده درصد قراردادهای امسال است، در استقلال بازیکنان چشم انتظار اولین پرداخت از سوی مدیرعامل جدید باشگاه هستند. بنابر اخبار رسیده، بازیکنان به هیچ وجه از وضعیت فعلی راضی نیستند.

در این باشگاه بازی سکوت، راه ندادن و بی محلی است. البته شاید کسی پیدا شود که زبان مشترک طرفین باشد و از تنش‌ها بکاهد اما فعلا که چنین خبری نیست.