به گزارش "ورزش سه"، یکی از مشکلات همیشگی فوتبال ایران نبود تقویم و برنامه‌ریزی دقیق رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی بوده که گاه و بی‌گاه نبود این تقویم و برنامه‌ریزی‌های عجیب باعث سردرگمی باشگاه‌ها شده و یکی از این بی‌نظمی‌ها را روز پنج‌شنبه، ۲۶ بهمن ماه، شاهد خواهیم بود. در شرایطی که سپاهان ایران تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ پنج‌شنبه باید در ورزشگاه نقش جهان میزبان الهلال عربستان باشد، ذوب آهن اصفهان نیز در همان روز از ساعت ۱۵ در ورزشگاه فولادشهر در چارچوب هفته ۱۶ لیگ برتر باید میزبان ملوان بندر انزلی باشد.

برگزاری این دو دیدار در یک روز می‌تواند با مشکلات متعددی همراه باشد که در ادامه به بخش کوچکی از آنها اشاره خواهیم کرد.

1983752

سال‌هاست که مخاطبان و علاقه‌مندان به فوتبال، از ۲۴ ساعت قبل از آغاز بازی پیگیری حواشی تیم محبوب خود هستند، حواشی و اتفاقاتی که در کنفرانس‌های خبری پیش از بازی آغاز می‌شود. خبرنگاران و اصحاب رسانه که وظیفه پوشش کنفرانس‌های خبری را دارند نیز فعالیت خود برای هر مسابقه را از ۲۴ ساعت پیش از آن دیدار با حضور در سالن کنفرانس آغاز می‌کنند.

بولت پرسپولیسحال به این موضوع حساسیت دیدار نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا را نیز اضافه کنید. پوشش کنفرانس خبری تیم‌های سپاهان ایران و الهلال عربستان تنها بخشی از فعالیت تیم‌های رسانه‌ای است، بخش مهم و دیگر این فعالیت‌ها به پوشش تمرینات دو تیم اختصاص داده می‌شود که ممکن است تهیه، تنظیم و انتشار اخبار آن به ساعت‌ها زمان نیاز داشته باشد.

1971998

حال با وجود دو مسابقه حساس در یک استان در طول یک روز ممکن است دیدار ذوب آهن و ملوان ناخواسته تحت تاثیر قرار گیرد و توجه لازم به آن نشود.

بخش دیگری از پوشش رسانه‌ای مربوط به پخش زنده این دو رقابت است. استقرار همزمان دو واحد سیار در ورزشگاه‌های نقش جهان و فولادشهر نیز چالش بزرگی برای صدا و سیمای مرکز اصفهان است. طبق شنیده‌های خبرنگار ورزش سه صدا و سیما برای حل این موضوع واحد سیار HD از تهران به ورزشگاه نقش جهان اعزام می‌کند و واحد سیار HD صداوسیمای اصفهان وظیفه پوشش دیدار ذوب آهن و ملوان را بر عهده دارد.

1976946

مشکل پخش زنده این دو رقابت به همین جا ختم نمی‌شود. طبق شنیده‌های خبرنگار ما تیم تصویربرداری اصفهان وظیفه تصویربرداری از هر دو دیدار را بر عهده دارد، تصویر رداران اصفهانی بلافاصله پس از پایان دیدار ذوب آهن و ملوان باید خود را از ورزشگاه فولادشهر که در ۲۵ کیلومتری غرب اصفهان است به ورزشگاه نقش‌جهان در شمال این شهر برسانند و با توجه به ترافیک معمول اصفهان در آن ساعت و حجم ترافیک شدید اتوبان‌های منتهی به نقش‌جهان پیش از این دیدار حساس، رسیدن به‌موقع تصویربرداران اصفهانی به نقش‌جهان نیز با مشکلات زیادی همراه خواهد بود.

این تنها بخشی از مشکلات احتمالی همزمان بودن این دو دیدار است و به نظر می‌رسد منطقی‌ترین راه برای حل این مشکل، برگزاری دیدار ذوب آهن و ملوان در روز جمعه است تا هر دو دیدار به بهترین شکل ممکن برگزار شود. باید دید واکنش مسئولان سازمان لیگ به این موضوع و راهکاری که ارائه شده چه خواهد بود تا هر دو بازی با نگاه ویژه‌ای در اختیار علاقه‌مندان به فوتبال قرار بگیرد.