به گزارش "ورزش سه"، فصلی که به شکلی کابوس‌وار برای آندره اونانا آغاز شد، ممکن است به درخشان‌ترین شکل ممکن به پایان برسد. او پس از نایب قهرمانی در چمپیونزلیگ با اینتر میلان به منچستر یونایتد پیوست.

با این حال از همان ابتدا او وارد افت و روند عجیبی شد. با اینکه اکثر بازیکنان یونایتد در زمین عملکرد خوبی را به نمایش نمی‌گذاشتند اما انگشت اتهامات رسانه‌ها و هواداران به سوی دروازه‌بان کامرونی بود.

اونانا اما بدون توجه به انتقادات روند رو به بهبودش را طی می‌کرد. شاید برخی از گل‌ها و بازی‌های یونایتد باعث می‌شد که هواداران پیشرفت او را نبینند، اما گری نویل به خوبی اونانا را بررسی کرده بود.

او در مصاحبه‌ای درباره سنگربان یونایتد گفته بود: «برخی اونانا را مسئول وضعیت بد یونایتد می‌بینند. به‌نظرم بیشتر بازیکنان به‌جز دو یا سه نفر عملکردی ضعیف دارند و اگر کسی باشد که در حال پیشرفت است او اوناناست. او در بین دروازه‌بانان لیگ برتر کلین‌شیت‌های زیادی داشته است اما کسی آنها را نمی‌بیند. من مطمئنم هم خط حمله با حضور راسموس هویلوند و هم دروازه با حضور اونانا پیشرفت زیادی خواهند کرد.»

1989942

نویل حق داشت. حالا پس از چند هفته هر دو پیش‌بینی او را در یک بازی دیدیم. اونانا که در جام ملت‌های آفریقا روزهای بدی را پشت سر گذاشت، حالا در بازگشت به یونایتد در حال تجربه لحظات خوبی است.

او در بازی گذشته یونایتد برابر وستهم ۴ سیو داشت و موفق به کلین‌شیت شد. او در جدول بیشترین کلین‌شیت‌های لیگ برتر انگلیس دوم است و با ۷ بار بستن دروازه‌اش فقط یک کلین‌شیت کمتر از جردن پیکفورد که در صدر است دارد و یکی از شانس‌های به‌دست آوردن دستکش طلاست.

در دیدار دیشب یونایتد مقابل استون ویلا هم اونانا مرد اول میدان بود. با اینکه شاگردان اونای امری ایکس‌جی ۲.۵۶ را ثبت کردند اما اونانا با ۸ سیو (۵ شوت از درون محوطه) آنان را ناکام گذاشت و باعث شد که یونایتد به پیروزی ۲-۱ برسد.

1989941

یونایتد در پایان با گل‌های راسموس هویلوند و اسکات مک‌تامینی برد مهمی به‌دست آورد و حالا که پیش‌بینی نویل از درخشش و پیشرفت هویلوند و اونانا به وقوع پیوسته، ممکن است شاهد یونایتد متفاوتی در ادامه فصل باشیم.

هواداران هم پس از بازی در توییت‌هایی معتقدند که اونانا درخشان‌ترین مرد یونایتد بوده و می‌تواند فصل تیم تن‌هاخ را کاملا تغییر دهد.

کاربری نوشته: «بهترین عملکرد اونانا در پیراهن یونایتد.»

هوادار دیگری با گذاشتن عکس اولیور کان، دروازه‌بان افسانه‌ای آلمان، نوشته: «اونانا در بازی امروز.»

کاربری در تمجید از نمایش امشب سنگربان کامرونی گفته: «باید قرارداد اونانا همین الان برای ۱۰ سال تمدید شود.»