به گزارش "ورزش سه"، رئیس فدراسیون که برای شرکت در مراسم ترحیم غلامرضا بهروان، رییس پیشین سازمان لیگ فوتبال ایران راهی استان مازندارن شده بود که به بازدید از روند ساخت ساختمان هیئت فوتبال این استان نیز پرداخت.

مهدی تاج در این خصوص گفت: امروز برای برگزاری مراسم مرحوم بهروان با مسئولان سازمان لیگ آمده ایم تا هم به خانواده محترم ایشان تسلیت بگوییم و هم از ساخت هیئت فوتبال بازدید کنیم. کلنگ ساخت را خودم زدم و ان‌شاءالله بتوانیم تا پنج، شش ماه آینده آن را افتتاح کنیم. خود من نیز پیگیری می کنم تا اداره ورزش و جوانان نیز کمک کنند تا ساخت آن به پایان برسد ضمن اینکه فدراسیون نیز به کمک هایش ادامه می دهد.

رئیس فدراسیون درباره مسئله VAR و اینکه آیا این تکنولوژی به نیم فصل دوم می رسد یا خیر، گفت: ما شش دستگاه VAR را وارد کشور کرده ایم و یک مرتبه نیز با داوران خودمان در دربی آن را امتحان کرده ایم. به سرعت این کار در حال انجام است و شاید در همین مدت صورت بگیرد.

او گفت: مهم این است که چهار تیم داوری ما لایسنس AFC را گرفته اند و برای داوری با VAR مجوز دارند. دو مجموعه دیگر نیز هست که آموزش های آنها در تاجیکستان تمام می شود. از نظر تیم داوری ما تکمیل هستیم، یعنی می توانیم VAR را کامل داشته باشیم، دستگاه هایش نیز وارد شده و باید این کار را شروع کنیم.

تاج در پایان و درخصوص اینکه آیا می توان به زودی شاهد استفاده از این فناوری بود، گفت: اینکه استفاده از VAR چه زمانی شروع می شود به کمیته داوران بستگی دارد ولی همه چیز برای انجام یک حرکت مثبت آماده است.