به گزارش "ورزش سه"، بازار بورس و اوراق بهادار، به کار خود در سومین هفته اردیبهشت ماه پایان داد. شاخص بورس به روند نزولی خود در روزهای اخیر ادامه داد و با افت 12 هزار واحدی، به میزان 0.55 درصد افت کرد.

با وجود اینکه شاخص بورس از نهم اردیبهشت ماه روند نزولی طی کرده و اکثریت سهام در بازه منفی و قرمز داد و ستد شده‌اند، اما سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به روند صعودی خود ادامه داده و یک روز دیگر را نیز در صف خرید به پایان رساندند.

سهام استقلال با صف خرید به 15.8 میلیونی و با قیمت 1593 ریال به کار خود در این هفته پایان داد. سهام پرسپولیس نیز صف خرید 18.9 میلیونی را تجربه کرد و با قیمت 1862 ریال داد و ستد شد.

2019806

البته این دو سهم همچنان و به دلیل کمبود فروشنده‌ها و پر نشدن حجم مبنا با رشد اندکی روبه‌رو شده‌اند به نحوی که قیمت پایانی سهم استقلال فقط 0.06 درصد رشد داشت و سهام پرسپولیس نیز دقیقا به همین مقدار افزایش یافت.

نکته جالب اینکه از زمان واگذاری هر دو باشگاه، سهام آنها قفل در صف خرید بوده به نحوی که برای چهاردهمین روز کاری متوالی، سهام استقلال و پرسپولیس کار خود را صف خرید میلیونی به پایان رساند.

لازم به ذکر است که پیش از واگذاری دو باشگاه، قیمت هر برگه سهم استقلال در صف فروش بازار بورس، 1482 ریال بود که اکنون به 1593 ریال رسیده است. سهام پرسپولیس نیز قیمت 1732 ریال را تجربه کرده بود که اکنون به 1862 ریال رسیده است.