به گزارش "ورزش‌ سه"، هادی محمدی یکی از خریدهای تابستانی ژوزه مورایس برای تقویت قلب خط دفاعی سپاهان بود که فصل پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. او در نیم فصل اول خیلی نتوانست فرصت بازی به دست بیاورد، اما با شروع نیم فصل دوم تبدیل به یکی از مهره‌های کلیدی طلایی پوشان اصفهانی شد و وقتی فصل تمام شد توانسته بود زوجی مستحکم را در قلب خط دفاعی سپاهان با سیاوش یزدانی تشکیل بدهد.

درباره تمام موضوعات و حواشی‌ای که هادی محمدی طی یک فصل عجیب و پر از اتفاق ریز و درشت تجربه کردند، گفتگویی با این بازیکن داشتیم که در ادامه می‌خوانید: این مصاحبه نکات جالب توجهی در دل خود دارد که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود.

*به تابستان برگردیم و پیوستن به سپاهان. در حالی که یکی از کاپیتان‌های تراکتور بودی از این تیم جدا شدی. چرا این اتفاق رخ داد؟ 
من یک سری مشکلات داشتم با آدم‌هایی که در آن باشگاه بودند. نه با تراکتور و نه به هواداران که خیلی دوست‌شان دارم. یک سری افراد در باشگاه بودند که مشکل داشتیم و سر یک سری مسائل به توافق نرسیدیم. تصمیم گرفتم جدا بشوم. بند فسخ 4.5 میلیاردی داشتم و یک میلیارد و 200 میلیون تومان هم طلبم بود که ندادند و گفتند دنبالش نیا چون فسخ قراردادت را نمی‌دهیم و اذیتت می‌کنیم. من هم نرفتم و آن پول را بخشیدم. چند پیشنهاد خوب داشتم که سپاهان بهترین‌شان بود. به نظرم از همه نظر بهترین باشگاه ایران است. خدا خواست و با نظر کادر فنی به سپاهان اضافه شد.

*شروع کار برای تو و هم پست‌هایت سخت بود. فشار زیادی روی بازیکنانی که در قلب خط دفاعی تیم بازی می‌کردند وجود داشت که منجر به فسخ قرارداد نیلسون جونیور در میانه نیم فصل اول شد. خودت درباره روزهایی که سپری شد صحبت می کنی؟
اول فصل که آمدم شرایط خیلی برایم سخت بود. من 5، 6 در باشگاه دیگری بودم و جزو سه کاپیتان آن تیم بودم. بعد جدا بشوی و به محیط جدید بیایی. به طور کلی تیم عوض کردن خیلی سخت است. من که آمدم سه دفاع وسط خیلی خوب در تیم بود. نیلسون، دانشگر و سیاوش. به نظرم هر دفاع وسط دیگری در این شرایط می‌ترسید که به سپاهان بیاید، ولی من همیشه به خودم باور دارم. گفتم می‌روم میجنگم و نظر مربی را جلب می‌کنم. خدا را شکر اگرچه فصل سختی بود و به من سخت گذشت ولی آخرش قشنگ بود. اول که با زوج نیلسون و دانشگر جلو رفتیم. سیاوش مصدومیتی داشت که کمتر بازی می کرد ولی واقعا دفاع با کیفیتی است. بعد مربی تشخیص داد من و دانشگر بازی کنیم که خیلی خوب هم بازی کردیم ولی بعد من به مشکل قرارداد خوردم که فدراسیون گیر داد.

2031247

او سپس با اشاره به دوران محرومیت خود در اردوی سپاهان اضافه کرد: «من را محروم کردند و بعد جام باشگاه‌های آسیا بود و به خاطر اتفاقی که در بازی با نیروی هوای عراق رخ داد، من را 4 بازی محروم کردند. من فکر می‌کنم 7، 8  بازی محروم بودم. اولین بازی جام حذفی هم من سال قبلش با استقلال اخراج شده بودم.»

*شانس آوردی که از لیست بیرون آمدی؟ 
بله من دقیقه 99.9 از ترکیب بیرون آمدم. آقای فتاحی خدا خیرش بدهد. آخرین لحظه به من گفت کارت زرد یا کارت قرمز یا محرومیتی نداری؟ من لباس هایم را پوشیده بودم که گرم. دمشان گرم مسئولان شمس آذر منتظر بودند و آمار هم گرفته بودند که هادی بازی می‌کند یا نه؟ من جزو لیست بودم. آنها می‌دانستند ولی خودم یادم رفته بود. خدا را شکر آقای فتاحی زرنگ بود و فهمید و اسم من از لیست درآمد.

*بعد هم رسیدیم به زوج تو و سیاوش یزدانی که تقریبا بعد از بازی با صنعت نفت آبادان شروع شد. با همین زوج سپاهان سال 1403 را در خط دفاعی فوق العاده کار کرد.
همه این‌ها را اول و آخر مربی نظر می‌دهد. همه با مربی است. حالا شاید خودت فکر کنی که خوبی و سرحالی ولی مربی بازی به تو نمی‌دهد. بعد از چند بازی که مقابل تیم‌های پایین‌تر از خودمان نتیجه نگرفتیم مثل نساجی، پیکان و صنعت نفت. شرایط خوبی نداشتیم و از جام باشگاه‌های آسیا هم حذف شده بودیم و بچه‌ها از نظر روحی و روانی به هم ریخته بودند. باشگاه هم تحت فشار بود. بعد از بازی صنعت نفت که باختیم محمد دانشگر از ناحیه کتف مصدوم شد و پزشکان گفتند که فصل را از دست داده است. بعد من و سیاوش بازی کردیم.

هادی محمدی سپس به تمجید از محمد دانشگر و روحیه حرفه‌ای او پرداخت و اضافه کرد: «واقعا دمش گرم. کنار تیم بود و همیشه حامی ما بود. به خود من خیلی کمک کرد. به زوج من و سیاوش رسیدیم. محمد (دانشرگر) هم کنارمان بود. محمد هنوز شرایط بازی نداشت وگرنه بازیکنی در سطح ملی است. پزشکان گفته بودند فصل برایش تمام شده ولی به دلیل غیرت و همدلی‌ای که داشت، دوست داشت کنار تیم باشد. خیلی مواقع می‎‌توانست استراحت کند ولی کنار تیم تمرین می‌کرد. چند بازی هم جزو 18 بازیکن آمد و بعد تصمیم گرفتند کم کم در شرایط بازی قرار بگیرد که از بازی مس رفسنجان به ترکیب اصلی وارد شد و در پست دفاع راست بازی کرد. یک بازی هم جلو آلومینیوم اراک تعویضی آمد و خیلی کمک کرد.

2031244

*ولی به طور کلی زوج تو و سیاوش خیلی خوب جواب داد.
بله خدا را شکر درآمد. حالا زوج من و محمد قشنگ بود. زوج من و سیاوش قشنگ بود. زوج محمد و سیاوش قشنگ بود. بازی آخر هم خیلی خوب کار کردند. من با هم پستی‌هایم خیلی رفیق هستم. دو تا از بهترین رفقایم هستند که خارج از فوتبال هم خیلی با هم رفت و آمد داریم. اول رفاقت ماست و بعد فوتبال.

*نکته‌ای که درباره بازیکنان سپاهان در این فصل بارها از سوی اهالی فوتبال مطرح شد این بود که بازیکنان سپاهان روابط خوبی با هم ندارند. پس این موضوع را اصلا قبول نمی کنی؟
اصلا اینطور نیست. اصلا اینطور نیست. ما همیشه با هم رفت و آمد داریم. نه یک نفر یا دو نفر. 8،9 نفر از بچه‌های تیم همیشه با رفت و آمد داریم، با هم وقت می‌گذارنیم، تفریح می‌کنیم. اصلا اینطور نیست که با هم مشکل داشته باشیم و این سپاهان یکی از همدل ترین تیم‌هایی است که از نظر دوستی و رفاقت من در آن بوده‌ام. البته تراکتور سال‌های آخر هم همین شرایط و همدلی را داشت. کاپیتان حاج مهدی کیانی بود، اخباری بود. خیلی با هم رفیق شده بودیم و همه چیز قشنگ بود ولی نمی‌خواستند این رفاقت در تیم باشد و تیم نتیجه بگیرد و هم چیز را از هم پاشیدند.

*چقدر هم بعد از آمدن پاکو خمس شرایط تراکتور خوب شده بود. اما در این فصل شرایط خوب پیش نرفت. به نظرت چرا ؟
این‌ها چون نمی‌خواهند روندش طی بشود. فوتبال قاعده و قانون دارد. تیم ما پارسال چهارم شد. سهمیه پلی آف لیگ قهرمانان را گرفتیم. باید آن تیم را مهره‌های اصلی‌اش را نگه می‌داشتند. کاپیتان‌هایش را نگه می‌داشتند. دقت کنید کاپیتان اول تا چهارم را فرستادند رفت. خب با این شرایط معلوم است وقتی ارکان تیمش را از دست می‌دهی و بعد بازیکن‌ها را با نظر خودتان می‌گیرید و نه سرمربی همین می‌شود دیگر. آقای خمس هم خودش گفت با نظر من بازیکن جذب نشده. حالا کاری به این مسائل ندارم ولی برای اینکه تیمت را تقویت کنی، باید شاکله تیمش را حفظ کنی و 3،4 بازیکن هم به تیمت اضافه کنی. چه اشکالی دارد؟ وقتی تیمت چهارم شده، تیم خوب ببند تا سال بعد نتیجه بهتری بگیری. الان چهارم و بعد از ما هستند. باید مسئولان تراکتور دعا کنند که ما قهرمان جام حذفی بشویم تا خودشان هم یک دستاوری از طریق ما داشته باشند.

2031248

*دوباره برگردیم به اول فصل. تو یکی از 6 بازیکنی بودی که با حکم کمیته انضباطی باید قراردادت اصلاح می‌شد و از طرفی حواشی ریز و درشتی برای سپاهان در این فصل رخ داد. تمام این اتفاقات برای تو چطور گذشت و چطور با آنها کنار آمدی؟ 
ببینید قانونی گذاشتند که به نفع یک سری تیم‌ها شد. تیم‌هایی که خودتان می‌دانید راحت‌تر می‌توانند فرار از این قضیه فرار کنند. یکی را می‌گویند هوادار متمول پول می‌دهد؛ یکی می‌گویند در ترکیه پول می‌دهد؛ قرارداد می‌نویسند با مبلغ  پایین و بعد از جای دیگر پول می‌دهند. خانه یا سکه می‌دهند. اما باشگاه سپاهان چون دولتی است، همه چیزش زیر ذره بین است و همه چیز روی حساب و کتاب است، هزار تومان اینطرف یا آنطرف نمی‌شود. ما نمی‌توانستیم مثل بقیه باشگاه‌ها تخلف کنیم. تخلف کردند و همه هم این را می‌دانند. به خاطر همین به مشکل خوردیم و بعد قراردادهایمان را اصلاح کردیم. اصلا آغاز همه اتفاقات بد برای من از همینجا بود. من تازه جایگاهم را پیدا کرده بودم. تازه داشتم بازی می‌کردم و در شرایط مسابقه قرار داشتم. شب بازی گل گهر بود که گفتند شما نمی‌توانسد بازی کنید. برای بازی بعد گفتند اگر می‌خواهید از 6 خرید خودتان استفاده کنید، باید 3 نفر را از لیست خارج کنید و 3 نفر را بازی بدهید. گفته بودند باید این سه نفری که از لیست خارج می‌شوند، فردای بازی در لیست فروش بگذارید. چرا باید چنین حرفی بزنند؟! من نیم فصل اصلا نتوانستم تفریحی کنم یا آرامش داشته باشم! یک سری صفحات هم سوء استفاده کردند و مدام به این موضوع می‌پرداختند.

*یعنی تو در لیست فروش نبودی؟ آقای نیکفر یک مرتبه لیست فروش را گفت.
آقای نیکفر خیلی مدیر خوبی بود و خیلی به من لطف داشت. همان موقع گفت من کارت را درست می‌کنم. من هم دوست داشتم در باشگاه سپاهان بمانم و از آقای نیکفر خواستم که شرایط را فراهم کند. من واقعا دوست داشتم که در باشگاه سپاهان بمانم. چون واقعا باشگاه سپاهان نمی‌گویم یکی از بهترین باشگاه های ایران است که به نظرم بهترین باشگاه ایران است. در سپاهان همه چیز روی اصول است و یک نفر برای باشگاه تصمیم نمی‌گیرد. هیئت مدیره الکی نیست. رئیس هیئت مدیره برنامه‌اش را می‌داند، اعضای هیئت مدیره و رئیس کارخانه. همه چیز روی نظم و انضباط است. امکانات باشگاه، پرداختی‌ها و ... از هر نظر بهترین باشگاه ایران هستند. آدم چطور دلش می‌آید از باشگاه برود یا در باشگاه نباشد؟!

1959489

*پس ماندی و قراردادت را کم کردی؟
قراردادم را تصحیح کردم. اینطور بهتر است. بالا پایین کردیم. از طرفی یک سری بازیکنان مثل نیلسون، احسان پهلوان و عیسی آل‌کثیر رفتند و مقداری سقف بودجه باز شد و دوباره قراردادم را ثبت کردند و خدا را شکر توانستم دوباره بازی کنم. ولی خیلی اذیت شدم. دو بازی را به همین شکل از دست دادم. بعد خوردیم به آسیایی و به آن شکل محروم شدم. بعد هم بازی جام حذفی به دلیل اخراج مقابل استقلال محروم شدم. 6،7 تا بازی همینطور بیرون نشستم.

*درباره محرومیت بازی نیروی هوایی. آیا 4 جلسه محرومیت را درست می‌دانی؟ 
اگر آن صحنه را ببینید، اصلا من نبودم و یکی از دوستان صمیمی من بود که مثل برادرم می‌ماند. همانجا من به کارشناس داوری که همیشه همراه ما بود هم گفتم. او گفت الان کاری است که شده و دیگر نمی‌توان کاری کرد. الان سه جلسه گذشته و یک بازی دیگر محرومیت دارم.


*درباره رتبه سومی لیگ صحبت کنیم. راضی هستید از رتبه؟
شما از اول فصل بازی های ما را ببینید، مخصوصا نیم فصل اول؛ واقعا کسی در حد سپاهان نبود. تراکتور را که بردیم، استقلال را که بردیم و پرسپولیس هم همینطور. بقیه تیم‌ها را هم با اختلاف می‌بردیم. یعنی چند تا می‌زدیم و چند تا نمی‌زدیم. خیلی شرایط آرمانی‌ای داشتیم. همه کارشناسان می‌گفتند سپاهان بهترین تیم است و قهرمان می‌شود ولی همین مسائل کافی بود که بیایند و شروع کنند به زدن سپاهان.

*اینطور سوال بپرسیم که چرا سپاهان نتوانست قهرمان شود؟
دلایل خیلی زیادی دارد ولی بزرگ‌ترین دلیلش اتفاقاتی بود که برای تیم افتاد.

*یعنی بیشتر نقش مسائل حاشیه‌ای را در این عدم موفقیت پررنگ می‌دانید تا مسائل فنی؟ 
قطعا. قطعا. شما ببینید شب قبل از بازی گل‌گهر در شرایطی که 4 امتیاز را برگردانده‌اند، 6 بازیکن تیم را از مورایس گرفتند! بازی بعد شمس آذر می‌آیند و می‌گویند سه بازیکن را می‌توانید استفاده کنید. اصلا تعادل تیم ما به هم خورده بود. ما چند تا مهاجم داشتیم ولی دفاع وسط نداشتیم. تعادل تیم به هم خورده بود. بعد چند بازیکن جوان از تیم‌های پایه اضافه شدند که خیلی توانایی داشتند ولی ما حتی اسم آنها را نمی‌دانستیم و برای اولین مرتبه به ما اضافه شدند. این اصلا منطقی نیست. 4 امتیاز کم کردند، بعد 4 امتیاز را پس دادند و بعد 6 بازیکن را محروم کردند. این‌ها خیلی سخت است. مدام به تیم شوک وارد می‌شد. آن هم تیمی که برای قهرمانی می‌جنگد. من به نوبه خودم خیلی اذیت شدم. سر محرومیت‌ها، سر اتفاقات قراردادی و .. سعی می کردم به ترکیب برگردم و بعد محروم می‌شدم و ... خیلی فصل سختی بود.

2031251

*برای مورایس هم شرایط خیلی سخت بود و حرف از جدایی زد. با او صحبتی پس از آخرین مصاحبه‌اش داشته‌ای؟ 
بله برای همه ما سخت بود. روی تیم فشار بود و از آن طرف هواداران هم توقع قهرمانی دارند. به هر حال توقع هواداران از بازیکنان و کادر خوبی که تیم هستند بالا می‌رود. در این شرایط فشار بالا رفت و وقتی نتیجه کسب نمی شود همه ناراحت می‌شوند. مورایس هم ناراحت شد و تحت فشار بود. حالا درباره ماندن یا نماندنش که من نمی‌توانم نظری بدهم. مربی بزرگی است و خود باشگاه و خودش می‌دانند که چه چیزی به صلاح است.

*رابطه‌ات با مورایس خوب بود؟
بله رابطه خوبی داریم. یک رابطه نرمال بین بازیکن و سرمربی. نه خیلی صمیمی بودیم و نه با هم بد بودیم. رابطه نرمالی که با همه بازیکنان داشت با من هم داشت و من هم با او رابطه خوبی داشتم.

*درباره اعتراض و شعارهای هواداران سپاهان می‌خواستم صحبت کنی. به هر حال هواداران مالک اصلی تیم هستند ولی برخی شعارهای آنها به ویژه در دو بازی با نساجی و ذوب آهن زننده بود. نظرت چیست؟ 
خب در این مورد گفتم. وقتی شما تیمی در حد قهرمانی می‌بندید، توقع ایجاد می‌شود. باید مقابل تمام تیم‌ها نتیجه خوب گرفت. کما اینکه در نیمه اول فصل هم همین کار را کردیم و روند خوبی داشتیم. ولی خیلی اتفاقات دست به دست هم داد که نتوانستیم نتیجه بگیریم که درباره آنها صحبت کردم. اما به نظرم هواداران ما هر چه بگویند حق دارند. نه فقط هواداران ما که همه هواداران. چون تیم‌شان را عاشقانه دوست دارند و حمایت می‌کنند. در سرما، گرما، در فشار، در روزهای خوب، در روزهای بد. مخصوصا سپاهان که هواداران چند آتشه دارد. همیشه حق با هوادار است ولی فحش‌ها یا حرف‌های بدی که به مربی یا به بقیه زده می‌شود، خیلی قشنگ نیست. البته  نه فقط سپاهان که همه باشگاه‌ها این اتفاق می‌افتد. به نظرم اگر نکنند خیلی قشنگ‌تر است. همیشه اگر از تیم‌شان حمایت کنند خیلی قشنگ‌تر است. همیشه هواداران پشت تیم‌شان هستند و به نظرم اگر چیزی می‌گویند از روی  دلسوزی است. آنها که نمی‌خواهند تیم خودشان را خراب کنند. همیشه پشتوانه ما بوده‌اند. هر وقت بازی داشتیم ورزشگاه پر بوده و از ما حمایت کرده‌اند و ما انگیزه و روحیه گرفته‌ایم. ما برای خوشحالی آنها بازی می‌کنیم و اگر می‌بریم اول برای آنها خوشحال هستیم، بعد برای خودمان. فوتبال برای مردم و هواداران است و اگر هواداری نباشد، قطعا فوتبالی هم وجود نخواهد داشت.

*تمرینات شما هم برای بازی جام حذفی با گل گهر شروع شد. نظرت درباره این بازی؟ 
گل گهر یکی از تیم‌های خوب امسال بود. هم بازیکنان خوبی دارد و هم مربی خوبی دارد. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم و با قدرت می رویم تا این بازی را ببریم. البته جام حذفی سخت است و شگفتی های خاص خودش را دارد. من خودم دو قهرمانی در جام حذفی دارم و یکبار هم با تراکتور مقابل نفت باخته‌ام. هم بردش را دیده ام و هم باختش. به نظرم جام شگفتی هاست ولی ما برای پیروزی می رویم که با این همه بازیکنان خوب، کادر خوب و شرایط باشگاهی خوب بتوانیم یک دستاورد خوبی داشته باشیم و هدیه کوچکی به هواداران بدهیم. ما باید امسال قهرمان لیگ می‌شدیم، اما با اتفاقاتی که افتاد شرمنده شدیم ولی صد خودمان را می‌گذاریم که در این جام قهرمان بشویم.

*حرف پایانی نداری؟
سال خیلی سختی بود. ممنونم از هم تیمی‎‌‌هایم که برادرانه از اولین روزی که وارد تیم شدم من را پذیرفتند و حمایتم کردند. مخصوصا هم پستی‌هایم. واقعا همه بچه‌های تیم مثل برادرانم هستند و خیلی کمک کردند تا زود با تیم هماهنگ بشوم. از آنها ممنونم و خیلی دوست‌شان دارم.

2031252