به گزارش "ورزش سه"، حساسیت بالای دیدار مس رفسنجان مقابل پرسپولیس در هفته پایانی فصل اخیر لیگ برتر که سرنوشت‌ساز در تعیین قهرمان بود، موجب شد تا بسیاری از هواداران استقلال سراغ بازیکنان مس بروند و بیشتر از همه، حامد لک و رامتین سلیمان‌زاده را متوجه خود قرار بدهند تا بهترین عملکردشان را در این بازی به نمایش بگذارند و مانع از قهرمانی سرخ‌پوشان شوند.

جدا از بحث حامد لک که تجربه بازی در پرسپولیس و قهرمانی همراه با این تیم را داشته، رامتین سلیمان‌زاده نیز همواره تقابل‌های خاصی را برابر سرخ‌پوشان انجام داده و سه پیروزی هم در جدال با این تیم داشته ولی اتفاقات سال گذشته موجب شد تا هواداران استقلال او را نیز مورد هجمه قرار بدهند و شرایط روحی سختی برای او به وجود بیاورند.

رامتین سلیمان‌زاده در هر دو دیدار رفت و برگشت سال گذشته مقابل پرسپولیس مرتکب خطایی شد که داور نقطه پنالتی را نشان داد و البته یکی از آنها به اشتباه گرفته شد و خطایی داخل محوطه جریمه رخ نداده بود، اما با این حال این مدافع به دلیل آن دو بازی، هجمه زیادی را طی هفته‌های اخیر متوجه شد.

این مدافع با تجربه که جزء مهره‌های کلیدی مس رفسنجان در دو فصل اخیر بوده و پیش‌تر هم در آلومینیوم اراک بیش از 100 بازی انجام داد و دوران موفقی در آنجا داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار ما به اتفاقات دیدار با پرسپولیس پرداخته که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

* بازی با پرسپولیس چطور بود؟
ما از هر نظر خودمان را آماده این مسابقه کرده بودیم و از نظر ذهنی در شرایط خوبی قرار داشتیم. با وجود اینکه تغییر آن‌چنانی در جایگاه جدولی ما به وجود نمی‌آمد، اما سعی کردیم همه وجودمان را بگذاریم تا حقی تضییع نشود و بهترین بازی خودمان را در ورزشگاه آزادی انجام بدهیم که همینطور هم شد و غیر از یک گل آفساید، گلی دریافت نکردیم و می‌توانستیم مساوی بگیریم. موقعیت‌های خوبی هم داشتیم و حتی در شروع نیمه دوم فرصت عالی گلزنی پیدا کردیم که قسمت نشد به گل برسیم ولی با این وجود همه می‌توانند بگویند که مس رفسنجان یک بازی خوب به نمایش گذاشت.

2031218

* هواداران استقلال لحظه به لحظه نتیجه بازی شما را دنبال می‌کردند و دوست نداشتند گل بخورید.
باور کنید ما یک درصد هم به یک تیم دیگر و حتی خود پرسپولیس هم فکر نمی‌کردیم. برای ما چه اهمیتی دارد که کدام تیم قهرمان شود؟ تنها چیزی که آقا محرم از ما خواست، این بود که بازی خودمان را انجام بدهیم و فکر می‌کنم یک نمایش عالی داشتیم. پرسپولیس قهرمان فصل قبل و صدرنشین بود و طبیعی است پس از آن همه فشار به گل برسد؛ هرچند که ما هم موقعیت‌های خوبی خلق کردیم و فقط گل نزدیم.

* هجمه زیادی هم روی خودت بود و قبل از بازی خیلی از صفحات مجازی استقلال علیه تو موضع‌گیری کردند. چه دلیلی داشت؟
بگذارید یک توضیحی در این باره بدهم. در دو بازی رفت و برگشت پارسال مقابل پرسپولیس اتفاقاتی پیش آمد که ممکن است برای هر فوتبالیستی بیفتد. یک خطای هند در زمان یارگیری در محوطه خودمان اتفاق افتاد و یک خطا هم بیرون از محوطه جریمه بود که داور به اشتباه پنالتی اعلام کرد و پرسپولیس به گل رسید. این دو اتفاق در بازی پارسال رخ داد و موجب شد هجمه زیاد و فحاشی زشتی نسبت به من و حامد لک قبل از هفته آخر همین فصل صورت بگیرد.

* درست است که می‌گفتند استقلال به کمیته اخلاق نامه زده تا عملکرد تو و حامد لک را بررسی کنند؟
دروغ محض بود و جوسازی یک عده‌ای که مشکل روحی روانی دارند. برخی صفحات مجازی و هواداران استقلال این شائبه را به وجود آورده بودند، وگرنه هیچ صحبتی از سوی این باشگاه مطرح نشد و هیچ نامه‌ای به هیچ نهادی نزده بودند. مطرح کردن این مسائل، از سوی یک‌سری افراد بیمار که ذهن و فکرشان سالم نیست، اتفاق می‌افتد. حامد لک پرسپولیسی است ولی بهترین بازی خود را انجام داد و من هم در چهار فصل گذشته، سه پیروزی همراه آلومینیوم مقابل پرسپولیس داشتم. کُری نمی‌خوانم و واقعا فقط و فقط طرفدار تیم خودم هستم، اما خود استقلالی‌ها در چهار سال گذشته توانستند 3 بار مقابل پرسپولیس برد داشته باشند؟ من در زمان بازی برای آلومینیوم، دو بار در لیگ برتر و یک بار در جام حذفی برابر پرسپولیس به پیروزی رسیدم و به نظرم همین آمار، همه چیز را نشان می‌دهد.

2031219

* این بحث نامه‌ای که شایعه شد استقلال زده هم پیگیری کردید؟
قبل از بازی نه چون تمرکزمان را روی مسابقه گذاشتیم ولی بلافاصله پس از پایان مسابقه پیگیر این مسئله شدم و با شماره چند ادمین اینستاگرامی که در صفحات مجازی این مسائل را منتشر کرده بودند، شخصا زنگ زدم که هیچ‌کدام سند و مدرکی نداشتند. همه آنها فقط گفتند از دیگر صفحات کپی کرده بودیم ولی من گفتم باید مستند داشته باشید و واقعا قصد شکایت داشتم که به‌خاطر شرایط تیم فعلا صرف نظر کردم. اما من یک سوال دارم. چرا باید انقدر هجمه به وجود بیاید و رسانه‌های غیر رسمی هم به آن بپردازند؟ مگر قانون درستی در فضای مجازی نیست که با این صفحات برخورد کنند و اجازه ندهند فضای مسموم در فوتبال به وجود بیاید؟!

* این جوسازی در عملکردتان تاثیر منفی نگذاشت؟
واقعا بدجور ما را تحت فشار گذاشتند و الفاظ زشت و ناپسندی نسبت به ما و خانواده‌مان استفاده کردند. تهدیدهای بدی صورت گرفت و متاسفانه فضای بدی ساختند. با این وجود، خدا را شکر در روز بازی هم من، هم حامد لک عملکرد قابل قبولی داشتیم و توانستیم آن‌هایی که حرف‌های بی‌مورد می‌زدند را شرمنده کنیم.

* پس از بازی مورد خاصی نبود؟
خدا را شکر صحبتی نبود و انگار همه هجمه و فشارها قبل از بازی اتفاق افتاد و تمام شد! البته پس از بازی یک‌سری از همان صفحات استقلالی پیام‌های مثبتی فرستادند و دوستان استقلالی خودم هم تشکر کردند که خوب بازی کردیم، اما حرف من این است که نباید چنین مسائلی اتفاق می‌افتاد. واقعا فضای سمی و اذیت کننده‌ای بود. به نظر من هواداران استقلال برعکس فکر کردند و رفتارشان باید کاملا متفاوت انجام می‌شد. آنها باید به من و حامد لک روحیه می‌دادند و انرژی مثبت می‌فرستادند، نه اینکه فحاشی کرده و ذهن‌مان را درگیر کنند.

2031220

* اصلا چرا کار به اینجا کشید؟
فشار یک فصل فوتبال ایران روی گردن مس رفسنجان و مجموعه ما افتاد که قهرمان را تعیین کنیم ولی برای ما اصلا فرقی نمی‌کرد کدام تیم جام بگیرد و تیم ما فقط به فکر بازی با کیفیت بود. بازی خوبی هم انجام دادیم و به گواه کارشناسان داوری و خود بازیکنان پرسپولیس، گلی که زدند هم آفساید بود که اگر وی‌ای‌آر بود آن را رد می‌کرد. تا دقیقه 88 عالی کار کردیم و یک گل آفساید خوردیم. حتی مدام هم در جریان بازی تحت فشار نبودیم ولی در مجموع، خیلی منطقی و با کیفیت کار کردیم.

* البته در یک صحنه دیگر پرسپولیسی‌ها اعتقاد به اخراج لک به دلیل خطا روی سروش رفیعی داشتند. خودت چه نظری داری؟
من کاملا نزدیک به صحنه بودم ولی واقعا چیزی ندیدم. در تلویزیون بارها آن صحنه را نگاه کردم و معتقدم نهایت سخت‌گیری، یک کارت زرد بود، نه قرمز چون حامد با بغل پای خودش برخورد آرامی با سروش داشت و شدت زیادی اتفاق نیفتاد یا کف استوک را به او نزد که کارت قرمز بگیرد. اگر در همین بازی وی‌ای‌آر بود، خیلی از مشکلات حل می‌شد و به نظرم نمی‌باختیم.

* هفته آینده هم یک بازی در نیمه نهایی جام حذفی مقابل آلومینیوم و تیم سابق خودت دارید. چقدر به فکر این بازی هستید؟
مطمئنا هر چهار تیمی که در این مرحله هستند، قهرمانی می‌خواهند و همه تیم‌های با کیفیتی هستند. آلومینیوم هم تیم خوبی نشان داده و می‌دانم آنها نیز به دنبال صعود در اراک هستند، اما تیم ما هم تمام تلاش خودش را انجام می‌دهد تا عملکرد با کیفیتی به نمایش بگذارد و به برتری برسد.