به گزارش "ورزش سه"، این سرمربی ۵۱ ساله پرتغالی پست خود را در لیل ترک کرده است و انتظار می‌رود طی روزهای آینده توسط روسونری به عنوان سرمربی جدید معرفی شود تا پس از پایان پنج سال حضور استفانو پیولی در راس کادرفنی، پروژه جدیدی را آغاز کند.
انتصاب قریب الوقوع فونسکا هواداران روسونری را دو دسته کرده است، برخی به آینده امیدوارند و برخی دیگر با توجه به عدم موفقیت نسبی او در عرصه مربیگری و خاطره نه چندان خوشایند دوران حضورش در رم، نگران هستند.
کاندلا در صفحه ۱۹ توتواسپورت ، درباره حضور فونسکا در میلان اظهار نظر کرد.
«برای او کار آسانی نخواهد بود، پیولی عملکرد خوبی داشت، او برنده شد، یک تیم ساخت و در این سه سال اخیر، به عنوان یکی از مدعیان لیگ قهرمانان اروپا ظاهر شد. جانشینی او در میلان هم کار آسانی نخواهد بود.»

2042352

مدافع سابق رم از دوران حضور این سرمربی پرتغالی در پایتخت ایتالیا گفت.
«من همیشه از آنچه دیدم خوشم نمی‌آمد. او در ابتدای هر بازی همیشه ترکیب را تغییر می‌داد، زیاد، شاید هم بیش از حد. او بازیکنان را خیلی چرخشی بازی می‌داد. نمی‌دانم برای تیم خوب است یا نه، اما صادقانه بگویم، من آن را دوست نداشتم، ترجیح می‌دهم با ۱۱ بازیکن اصلی شروع کنم.
با این حال در رم، خیلی چیزها تغییر کرده است... او قطعا یک مربی باتجربه است که کارهای زیادی انجام داده و همیشه کارش را انجام داده است. اما سرمربیگری میلان مسئولیت بزرگی است، میلان، میلان است. آنها همیشه اهداف بزرگی دارند.»
در نهایت، کاندلا اعلام کرد که فونسکا را برای هدایت روسونری انتخاب نمی‌کرد.
«با تمام احترامی که برای فونسکا قائل هستم، میلان سزاوار مربی‌ای مثل کونته است. سطح باید اینطور باشد، سطح بالا، وقتی در مورد باشگاه‌های خاص صحبت می‌شود. آنها تیمی هستند که سزاوار مربیانی هستند که در دوران حرفه‌ای خود چیزهای بیشتری به دست آورده‌اند.»