به گزارش "ورزش سه"، این آشفتگی مالی ریشه در مشکلات عمیق‌تری دارد که منجر به کاهش تقریباً 50 درصدی بودجه حقوق از 655 میلیون یورو به 272 میلیون یورو در سال گذشته شده است. با وجود این چالش‌ها، بارسلونا در فصل گذشته به مقام دوم دست یافت، هرچند که 10 امتیاز از رئال مادرید، قهرمان لالیگا، عقب ماند. با این حال، به نظر می‌رسد فصل آینده تحت هدایت مربی جدید، هانسی فلیک (58 ساله)، دشوارتر خواهد بود.

طبق گزارش اتلتیک، بارسلونا تا پایان ماه ژوئن برای جلوگیری از تحریم‌های احتمالی نقل و انتقالات، باید نزدیک به 130 میلیون یورو جمع‌آوری کند. این امر در حال حاضر ثبت قرارداد 9 بازیکن کلیدی، از جمله ستاره سابق چلسی مارکوس آلونسو (32 ساله)، مدافع ملی‌پوش اسپانیا اینیگو مارتینز (33 ساله) و استعداد برزیلی ویتور روکه (19 ساله) را غیرممکن کرده است.

1972788

گویی که این مشکلات کافی نبود، برخی از ستاره‌های با حقوق بالا که از انتقال قرضی بازمی‌گردند، نیز معضل جدید خواهند بود. به عنوان مثال، کلمنت لنگله (28 ساله) که پس از یک فصل در استون ویلا و یک سال در تاتنهام به بارسلونا بازگشته است. همچنین آنسو فاتی (21 ساله)، که به طور قرضی به باشگاه لیگ برتری برایتون پیوسته بود، اما فقط در سه بازی لیگ ثابت به میدان رفت. این مهاجم جوان سه سال دیگر با بارسلونا قرارداد دارد و گفته می‌شود که سالانه بیش از 11 میلیون یورو حقوق دریافت می‌کند.

این موضوع یک چالش جدی برای فلیک در تلاش برای ساماندهی اوضاع مالی بارسلونا است. ژاوی (44 ساله)، مربی سابق، پیش از این، جانشین خود را از سختی کار در یکی از بزرگترین باشگاه‌های جهان آگاه کرده بود. 

او پس از پیروزی 2-1 بارسلونا مقابل سویا در ماه می گفت: «به مربی جدید می‌گویم که رنج خواهی برد.» 

ژاوی در زمان خداحافظی در پایان فصل گذشته افزود: «این یک شغل دشوار است و باید صبور باشید.»

به نظر می‌رسد که پیش‌بینی‌های ژاوی در حال تحقق است..