به گزارش "ورزش سه"، سفارت چین در اسپانیا اعتراض رسمی خود را به رئال مادرید به دلیل اظهارات اخیر یکی از هواداران باشگاه مادریدی ارائه کرد. حرف‌ها و شعارهایی که آن را توهین به چین، مبتذل و بد ذات توصیف کرده است.

هیأت دیپلماتیک این کشور آسیایی در اسپانیا در بیانیه‌ای که دوشنبه در وب‌سایت خود منتشر کرد، به ویدئویی که حاوی صحبت‌های این هوادار رئال قبل از فینال لیگ قهرمانان بود، واکنشی تند نشان داد و آن را «شوکه کننده» عنوان کرد.

باشگاه رئال مادرید با رد "رفتار نامناسب این هوادار"، تاکید کرد که باشگاه "هر شکلی از نژادپرستی و بیگانه هراسی" را محکوم می کند.

2042418

اما داستان از چه قرار است؟

یک خبرنگار چینی ساکن لندن بعد از فینال لیگ قهرمانان و بیرون ورزشگاه ومبلی به میان هواداران رئال رفت تا از آنها در مورد بازی مصاحبه بگیرد. هواداران رئال از او در مورد ملیتش پرسیدند و او پاسخ داد که چینی هستم.

در این لحظه یکی از هواداران رئال شروع به سر دادن شعاری در مورد چینی‌ها کرد که محتوایی کاملا زننده داشت. خبرنگار وقتی از او در مورد معنای شعار پرسید، او به دروغ گفت که این شعاری در حمایت از رئال بوده است اما این خبرنگار بعدا از یکی از دوستان اسپانیایی خود خواست تا آن را ترجمه کند و متوجه شد که شعار علیه او و چینی‌ها بوده است.

در نهایت انتشار این ویدیو بازتابی گسترده در چین داشت به طوری که سفارت چین در اسپانیا را نیز مجبور به واکنش کرد.