به گزارش "ورزش سه"، ذوب آهن فصل گذشته را در جایگاه هفتم به پایان رساند که این رتبه از دو جهت اهمیت زیادی برای سبزپوشان اصفهانی داشت؛ از یک سو به دو سال قرارگیری این تیم در بین تیمهای پایین جدول خاتمه داد و از سوی دیگر ذوب آهن را بالاتر از تمام تیمهای با بودجه متوسط قرار داد.

در حالی که انتظار می‌رفت ذوب‌آهن برای فصل جدید با شرایط بهتری آماده شود اما نقل و انتقالات گاندوها با جدایی محمد خدابنده‌لو ستاره خط میانی آغاز و در ادامه شوک بعدی هم به این وارد شد: جدایی نابهنگام سینا اسدبیگی.

این دو بازیکن، هافبک‌های مهم ترکیب ذوب آهن بودند که نمایش درخشانی را در لیگ بیست و یکم ایفا کردند و نقشی پررنگ در موفقیت تیم تارتار داشتند. اگرچه سرمربی ذوب آهن تا حدی خود را آماده جدایی خدابنده‌لو کرده بود اما انتقال اسدبیگی باوجود داشتن قرارداد، برایش قابل پیش بینی نبود.

اگرچه باشگاه ذوب آهن به دنبال محکومیت پرسپولیس و اسدبیگی در کمیته تعیین وضعیت است اما چالش تارتار برای فصل جدید دوباره ساختن تیمی خواهد بود که در خط میانی و هجومی تغییرات زیادی داشته است.

او این چالش را فصل گذشته هم پشت سر گذاشت و پس از نوسان در بازی‌های نخست، تیمی را روانه میدان کرد که هواداران را بسیار راضی کرده بود.

حالا برای فصل جدید و باتوجه به قرعه دشوار، کادرفنی ذوب آهن در انتظار حمایت و پشتیبانی از سوی باشگاه و هواداران است تا دوباره تیمی رقابتی ساخته شود؛ تیمی که اگرچه از هفته اول برای کسب نتایج مطلوب پای به میدان خواهد گذاشت اما برای ساخته شدن نیازمند زمان خواهد بود.