طبق اعلام مسئولان باشگاه استقلال اعضای این تیم در مسابقات دوستانه ترکیه با پوشیدن پیراهن های مختلف با شماره های اتفاقی در دیدارهای دوستانه حضور پیدا می‌کردند. غیر از یکی دو بازیکن مانند سجاد شهباززاده که با پیراهن شماره ۱۰ در این دیدارهای دوستانه حضور پیدا می‌کرد یا حسین حسینی که پیراهن یک را می پوشید، اغلب بازیکنان استقلال با پیراهن هایی به میدان می رفتند که هر بار یک شماره به آنها داده میشد.

این موضوع به دلیل نامشخص بودن تعدادی از شماره ها برای بازیکنان تازه وارد و البته پیراهن بازیکنانی مانند دانشگر یا وریا غفوری بوده که حالا دیگر در جمع استقلالی ها حضور ندارند.

 تصمیمی که پس از پایان تمرین امروز گرفته می شود/ تعیین شماره پیراهن بازیکنان استقلال

طبق اعلام کادر فنی در پایان جلسه تمرینی امروز استقلال، بزرگترهای تیم پس از بررسی شرایط شماره پیراهن های بازیکنانی که از جمع استقلالی ها جدا شده اند و نفراتی که به جمع استقلال اضافه شدند شماره ها را بین بازیکنان تقسیم کرده و نفرات اصلی از شماره ۱ تا ۱۱ را تعیین می کنند.

ناگفته نماند؛ با توجه به حضور کاوه رضایی که پیش از این در استقلال با پیراهن شماره ۹ فوتبال بازی می کرد این احتمال وجود دارد که شاید با توافق مهدی مهدی پور که فصل قبل شماره ۹ را به تن می کرد این بازیکن اصفهانی در فصل جدید با یک شماره پیراهن جدید به میدان بیاید که البته قرار است درباره این مسائل توافق قطعی صورت بگیرد.

نکته مهم دیگر درباره تعیین شماره پیراهن ها این است که بازیکنان استقلال برای ثبت قرارداد خود باید شماره پیراهن قطعی خودشان را بدانند.