به گزارش ورزش سه، در شرایطی که تنها دو روز تا آغاز رقابت‌های لیگ بیست و دوم باقی مانده؛ استقلال برای دیدار برابر سپاهان در هفته اول آماده می‌شود و این باشگاه همچنان برنامه‌های نقل و انتقالاتی خود را دنبال می‌کند، محمد مومنی عضو هیئت مدیره استقلال در‌ گفت‌وگویی با خبرنگار ما درباره شرایط آبی‌پوشان صحبت کرده است.

او همچنین در بخشی از مصاحبه‌اش درباره گفت‌وگویی که روز گذشته از او درباره مهدی قایدی منتشر شد؛ توضیحاتی را داد که در ادامه می‌خوانیم:

* در ابتدا درباره وضعیت فعلی استقلال صحبت کنیم که با ساپینتو کار را دنبال می‌کنید؛ شرایط تیم از نظر شما چطور است؟
ما تمام شرایط را برای تیم مهیا کرده‌ایم؛ زمین تمرینی خوب، شرایط اردویی مناسب و ... فراهم کردیم که بتواند از تمام پارامترها نهایت استفاده را داشته باشد. این مدیریت حق خودش را به تیم ادا کرده و هر کاری که لازم بوده، انجام داده است. آقای آجورلو تمام زحمات خودش را کشیده تا یک تیم قوی، با پشتوانه و استوار را روانه لیگ پیش رو بکند.

* فصل نقل و انتقالات برای استقلال آنطور که انتظار داشتید پیش رفت؟
ما با توجه به تیم قهرمانی که داشتیم، تمام نقاط ضعف‌مان را مرتفع کردیم و نیروهای جوانی به تیم اضافه شدند که بتوانیم کیفیت کارمان را ارتقا بدهیم تا در ادامه راه درگیر چالشی نشویم. سعی کردیم با جدایی سرمربی، سرمربی جدیدی جذب کنیم که اندیشه هایی داشته باشد که بتواند از موجودیت و افتخارات باشگاه استقلال به خوبی دفاع کند. ما به زعم‌ خودمان سعی کردیم بهترین ها را انتخاب کنیم.

* در بازه نقل و انتقالات بازیکنانی هم بودند که شما قصد جذب آنها را داشتید اما گفته شد با قراردادی بالاتر به تیم رقیب پیوستند.
ما برای خودمان حد متعارفی داشتیم و سعی کردیم آن را اجرا کنیم. ما نمی‌خواستیم کسی از ما به صورت نردبانی استفاده کند و اعتبار باشگاه استقلال برای پرش بازیکنی به تیم دیگر نردبان شود. ما دوست داشتیم با توجه به توانایی مالی خودمان و عشق و علاقه ای که یک فرد به استقلال دارد؛ بازیکن جذب کنیم. اینکه این اتفاق نیفتاده نشان می‌دهد شانس خدمتی برای بازیکن پیش نیامده که این اتفاق برایش بیفتد. باشگاه استقلال ضرری در این زمینه نکرده و این مسئله در آینده هم ثابت خواهد شد.

* شما روز گذشته در گفت‌وگویی درباره بازگشت مهدی قایدی صحبت کردید و گفتید شائبه‌هایی در مورد این بازیکن وجود دارد.
در این مورد خلط مبحث شده است؛ من نگفتم شائبه‌هایی در مورد شخص ایشان وجود دارد‌ اما مهدی قایدی باید تکلیفش را با خودش روشن کند که می‌خواهد به استقلال بیاید یا خیر. استقلال کماکان از این بازیکن استقبال می‌کند چون او فرزند و اعتبار باشگاه استقلال است. البته باید شرایط برای بازگشت او مهیا باشد.

* پس منظور شما از اینکه "شائبه‌هایی در مورد این بازیکن آزاردهنده است"‌، چه بوده است؟
منظور از آزاردهندگی شائبه‌ها، تیم‌های عربی هستند که این بازیکن را می‌خواهند؛ اینکه امکان دارد این بازیکن به الوصل و کلبا برود برای ما شائبه‌هایی آزاردهنده است و هواداران ما را آزار می‌دهد. صحبت ما درباره شخص مهدی قایدی نبود و زندگی شخصی ورزشکار به ما ارتباطی ندارد. هر کسی خودش جوابگوی زندگی شخصی‌اش است. برای ما رفتار مهدی قایدی در زمین مهم است و می‌توانیم در این مورد اظهارنظر کنیم.

* در خصوص رضایتنامه امیرحسین حسین‌زاده خبر جدیدی نیست؟ این مبلغ دریافت شده است؟
خیر؛ من اطلاعی ندارم. به هر جهت بازیکن باید در بلژیک قرارداد ببندد تا سپس این اتفاق رخ بدهد.

* مبلغ رضایتنامه چقدر بوده است؟
این مبلغ در قرارداد ایشان ذکر شده و مشخص است. من از جزئیات قرارداد اطلاعی ندارم.

* صبح امروز هم خبر عقد قرارداد محبی منتشر شد. 
ما در حال انجام کارهای این بازیکن هستیم و به‌زودی همه چیز انجام می‌شود.

* از بحث نقل و انتقالات خارج شویم؛ استقلال در هفته اول در یکی از حساس‌ترین بازی‌های فصل خود برابر سپاهان قرار می‌گیرد.
سپاهان رقیب قابل احترامی است و همیشه هم استقلال برای این تیم دردسر درست کرده و هم سپاهان برای استقلال. امسال توانایی‌ها و قابلیت‌های هر دو تیم نسبت به سال قبل ارتقا پیدا کرده و مربیان حاضر روی نیمکت‌های دو تیم تغییر کرده است؛ سال قبل دو مربی جواب ایرانی این تیم‌ها را هدایت می‌کردند و امسال دو مربی باتجربه پرتغالی. با توجه به اینکه ما تغییرات آنچنانی نداریم و به نسبت سپاهان، شاکله تیم قبلی خود را حفظ کرده‌ایم، وحدت تاکتیکی بیشتری نسبت به حریف خواهیم داشت اما به هر حال سپاهان انگیزه زیادی مقابل استقلال قهرمان دارد.

برای ما که می‌خواهیم نتایج فصل قبل را ادامه بدهیم، این بازی حیاتی خواهد بود و امتیاز کامل بازی را می‌خواهیم. با توجه به اردوی خوبی که در ترکیه داشتیم و مدیریت هم تمام تمهیدات لازم را برای تفکرات آقای ساپینتو ایجاد کرده، مطمئنا این دو رقیب می‌توانند توانایی‌های تاکتیکی خود را به رخ هم بکشند. قطعا حاصل تفکر این مربیان می‌تواند پیشرفت فوتبال‌ ملی و بازیکنان استقلال و سپاهان باشد تا در آینده امیدهای بیشتری در اجرای فوتبال نوین داشته باشیم.

* با توجه به قهرمانی فصل قبل، هواداران استقلال انتظاری جز قهرمانی ندارند. 
تمام هم و غم ما این است که چالش‌های موجود را برطرف کنیم و تیم را به یک اعتماد به نفس کامل هدایت کنیم تا آقای ساپینتو به دور از استرس و فشار روانی ایده‌های خودش را اجرا کند. قطعا قهرمانی هم دور از انتظار نیست. قطعا هدف ما قهرمانی است اما باید گام به گام و بازی به بازی پیش برویم و با روش‌های مختلف مدنظر سرمربی، از سد تیم‌ها بگذریم.