سیروس دین محمدی در گفت و گو با خبرورزشی در خصوص شرایط استقلال اظهار داشت: استقلال به مرور زمان شرایطش بهتر می‌شود. نتیجه تیم جلوی نساجی با یک فوتبال شناور اتفاق افتاد. استقلال رفته رفته بهتر می‌شود. قبلا هم گفتم بعد از ۷ هفته می‌شود تاثیر مربی خارجی را دید و او را قضاوت کرد. بازیکنان به شیوه تاکتیکی ساپینتو می‌رسند و امیدوارم روند ادامه داشته باشد.

وی در خصوص اینکه استقلال مدعی قهرمانی است یا خیر گفت: همه از تیمی که سال قبل قهرمان شده انتظار دوم یا سومی‌ندارند. همه هواداران دوست دارند استقلال قهرمان شود و این انتظار نا به جایی نیست. 

هافبک سابق در خصوص خط خوردن قایدی و محبی از تیم ملی گفت: هر دو بازیکنان خوبی هستند. نظر شخصی من این است که قایدی خیلی به درد تیم ملی می‌خورد چون او  حتی با وجود فیزیک ضعیفش بازیکنی است که هر بازی می‌تواند نتیجه بازی را عوض کند. قائدی اگر در فرم ایده آلش باشد در هر بازی می‌تواند برای یک تیم موثر باشد. من شاید قایدی را حتی یک بار هم از نزدیک ندیدم و حتی با او سلام و عیلک با او نکردم ولی عملکرد او مورد حمایت است. در خصوص محبی هم باید بگویم او هم هنوز بازیکن سابق نیست و باید خیلی تلاش کند تا به اوج برگردد. محبی اگرچه در بازی قبل شرایط خوبی داشت ولی انتظاری که مردم از او دارند را هنور برآورده نکرده و زمان می‌برد تا به شرایط خیلی ایده آل برسد.

گفته بودم ساپینتو را بعد از هفته هفتم قضاوت کنید/ قایدی نباید از تیم ملی خط می خورد/ کی روش ۲ بار ما را به جام جهانی برد؛ حالا یک بار ما او را می بریم


دین محمدی در خصوص بازگشت کی‌روش به تیم ایران گفت: رئیس فدراسیون دوست داشت مربی بیاورد که شناخته شده باشد. ما همه قدردان اسکوچیچ هستیم و نباید زحمات این مربی را فراموش کنیم. کی‌روش ۲ بار ما را به جام جهانی برده حالا یک بار هم ما او را به جام جهانی بردیم.

وی در خصوص اینکه تیم ملی باید با چه برنامه ای وارد جام جهانی شود گفت: باید بازی‌های تدارکاتی خوب انجام شود. در بازی قبل مقابل الجزایر با اسکوچیچ خوب نبودیم و منتظر هستم که ۲ بازی دوستانه پیش رو را با کی‌روش ببینم. فراموش نکنید آمریکا خیلی از سال ۹۸ قوی تر است، انگلیس تیم بسیار قوی در دنیا است و ولز هم همه بازیکنانش هم در لیگ برتر انگلیس بازی می‌کنند. 

وی در خصوص شانس صعود ایران از این مرحله گفت: آرزوی ما صعود تیم ملی است ولی کار خیلی سخت است و آدم باید واقع بین باشد. برای تیم ملی کشورمان آن اتفاقات رخ داد و حواشی ایجاد شد ولی همه باید دست به دست بدهیم که از تیم ملی حمایت کنیم. شاید من از فدراسیون انتقاد کرده باشم و گفتم باید اسکوچیچ می‌ماند اما حالا که تصمیم گرفته شده دیگر باید از تیم ملی حمایت و برای ملی پوشان در جام جهانی آرزوی موفقیت کرد.