محمدرضا مدنی؛ هاشم بیک زاده پیشکسوت استقلال و دستیار امیر قلعه نویی در کادر فنی تیم گل گهر سیرجان در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره ادعاهای بیژن طاهری سرپرست تیم استقلال، درباره اینکه گفته بود ساپینتو حرف رکیکی به زبان پرتغالی به زبان نیاورده بود اظهار داشت: بیژن طاهری پیشکسوت استقلال و ماست و احترامش واجب است ولی وقتی صحت و سقم یک ماجرایی را نمی‌داند نباید درباره اش اظهار نظر کند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم او فحش پرتغالی بلد نیست و برای همین و البته روی تعصبی که داشته رفته و از ساپینتو حمایت کرده و گفته که ما دروغ می‌گوییم. گرچه فیلم بی احترامی‌هایش هم موجود است و به همه کادر ما بی احترام کرده است.

شرم‌آور است چنین فردی سرمربی استقلال باشد

بازیکن اسبق استقلال اضافه کرد: حیف تیم بزرگی مانند استقلال است که چنین سرمربی بی ادبی بیاید و بزرگی این باشگاه را با این رفتاهای شرم آورش زیر سئوال ببرد. این فیلمهایی که ساپینتو لب خط بازی می‌کند کارگردانی خوبی ندارد و فکر می‌کند با هیجاناتی که لب خط ایجاد می‌کند می‌تواند ورق بازی را به سود خود و تیمش برگرداند.

باید در انزلی نقره داغش می‌کردند که نکردند!

بیک زاده با اشاره به اتفاقات حاشیه دیدار دوم استقلال در انزلی گفت: مگر ندیدید در دیدار با ملوان چطور با لگد برانکارد امدادگران را شوت کرد؟ اگر همان زمان با او برخورد می‌شد و محرومیتی برایش در نظر می‌گرفتند تا نقره داغ شود الان به خودش اجازه نمی‌داد اینطور به ما بی احترامی‌کند. او در دیدار با نساجی هم با جواد منافی درگیر شد. شاید اینها جزو شگردها و روش‌های این مربی اش است که البته ما نمی‌دانیم. 

 یک‌ماه برزیل بودم و فحش‌های پرتغالی را بلدم/ ساپینتو عصبی می شود خودی و غریبه نمی‌شناسد/ پیشنهاد می کنم استقلالی ها برای روز مبادا پرتغالی یاد بگیرند

از خسرو حیدری توقع نداشتم!

وی اضافه کرد: از خسرو حیدری هم توقع نداشتم که وقتی بازیکن ما روی زمین افتاده و همه به بازیکن استقلال می‌گویند توپ را به بیرون بزن، او به بازیکن تیمش بگوید توپ را بیرون نزنید و بازی را ادامه بدهید! این رفتارها دور از جوانمردی است و همه این فوتبال ارزشش به جوانمردی اش است.

کمیته انضباطی باید مستقل تصمیم بگیرد

مربی گل گهر درباره صحنه خطایی که منجر به پنالتی شد گفت: ما خودمان اذعان کردیم که پنالتی درست بود. پنالتی مشکل داری نبود ولی درباره اظهار نظر دوستان باید بگویم که درست نبود اینگونه موضع‌گیری کنند. از کمیته انضباطی هم می‌خواهیم که مستقل باشند و مستقل تصمیم بگیرند و تحت تأثیر اسم و نام تیمها قرارنگیرند.

این پرتغالی جو بازی را بهم می‌زند

وی مجدداً درباره رفتارهای ساپینتو گفت: او عامل اصلی اغتشاشات کنار زمین بود. او کارگردان سریالی شده که اصلا بلد نیست آن را جلو ببرد و فقط با آبروی باشگاه بزرگ استقلال بازی می‌کند. او دائم می‌خواهد با رفتار جنجالی جو خوب درون زمین را هم بریزد. آرامش را از بازیکنان درون زمین می‌گیرد.

چندین سال است جلوی استقلال ضربه می‌خوریم

بیک زاده خاطرنشان کرد: ما در طول فوتبالمان مربیان بزرگتر و کوچکتر از این آقا را دیده ایم ولی هرگز کسی را ندیدیم که این رفتارها را در شأن و شخصیت خودش ببیند. ما چندین سال است روبروی استقلال از همین مسایل ضربه می‌خوریم.

یک ماه برزیل بودم و فحش‌های پرتغالی را بلدم

وی توضیح داد: ما اصلا اعتراض مان به پنالتی نبود و اتفاقا این برد را به استقلال و هوادارانش تبریک می‌گوییم. ما حرفمان این است که او فحش‌های خیلی بدی داد. بالاخره من خودم یک ماه برزیل بودم و فحش‌های آنها را یاد گرفتم. زبان برزیلی و پرتغالی هم تقریبا یکی است. ما از زبان برزیلی هیچ چیزی را یاد نگرفته باشیم فحش‌هایش را خوب بلدیم.

 یک‌ماه برزیل بودم و فحش‌های پرتغالی را بلدم/ ساپینتو عصبی می شود خودی و غریبه نمی‌شناسد/ پیشنهاد می کنم استقلالی ها برای روز مبادا پرتغالی یاد بگیرند

فیلم فحش‎های رکیکش را به کمیته انضباطی دادیم

وی افزود: فیلم فحاشی‌های ساپینتو را مستند داریم و آنها را در اختیار کمیته انضباطی قرار داده ایم. از لحظه ای که به سمت نیمکت ما حمله کرد و همه را به باد فحش گرفت تا آخر که داور او را اخراج کرد و سراغ داور رفت همه را داریم.

استقلال خوب نبود ما بد بودیم

مربی تیم سیرجانی درباره بازی استقلال تصریح کرد: استقلال در این دیدار موقعیت آنچنانی نداشت و در واقع بازیکنان ما با اشتباهاتی که در طول مسابقه مرتکب شدند به این تیم فضا دادند. فکر می‌کنم نتیجه تساوی منصفانه ترین نتیجه بود.

آقایان طاهری و حیدری، بی انصافی نکنید!

بیک زاده گفت: وقتی ما با گوش خودمان فحش‌ها ساپینتو را شنیدیم خسرو حیدری و بیژن طاهری نباید ما را دروغگو خطاب کنند تا سرمربی شان را توجیه کرده باشند. مگر هر بازی بیشتر از سه امتیاز دارد؟ اصلا مگر این مسابقه فینال بود که اینقدر به خاطرش حاضرند انصاف را زیر پا بگذارند؟

 یک‌ماه برزیل بودم و فحش‌های پرتغالی را بلدم/ ساپینتو عصبی می شود خودی و غریبه نمی‌شناسد/ پیشنهاد می کنم استقلالی ها برای روز مبادا پرتغالی یاد بگیرند

ساپینتو موقع عصبانیت خودی و غریبه نمی‌شناسد

وی در این باره که ساپینتو در زمانی که توسط طاهری مهار شده بود چند ضربه ناخواسته هم به سرپرست استقلال زد یادآور شد: این آقا از آنهایی است که وقتی عصبانی می‌شود خودی و غریبه نمی‌شناسد. فکر می‌کنم او جزو ‌لات‌های پرتغال است، ولی نباید تصور کند که در ایران هم می‌تواند هر حرفی دلش خواست بزند و بعد هم فکر کند کسی متوجه نمی‌شود.

یک توصیه هم برای استقلالی‌ها دارم

بیک زاده توصیه جالبی هم به اعضای کادر فنی و بازیکنان استقلال داشت و گفت: از برو بچه‌های تیم استقلال، از آقا بیژن گرفته تا ایرانی‌های کادر و بازیکنان می‌خواهم بروند کمی پرتغالی یاد بگیرند. شاید این آقای گاهی حرفهایی به آنها بزند که بچه‌های استقلال فکر کنند او تشویق شان می‌کند ولی اینطور نباشد!