به گزارش "ورزش سه"، سرنخ‌هایی برای پیروزی مقابل آلمان؛ این تیتری است که نیکان اسپورت ژاپن برای توصیف نمایش عمان مقابل مانشافت استفاد کرده و با تمجید از نمایش شاگردان برانکو ایوانکوویچ، نوشته: «آنها نمایش نزدیکی را مقابل حریف قدرتمند ارائه کردند.»

در ادامه این گزارش آمده است: «آنها در مقابل حملات حریف، ضدحملات سریعی را اجرا کردند و با ساخت سریع، به حریف ضربه زدند.»

«سرسخت دفاع کنید و با حملات سریع گل بزنید» نیکان اسپورت نوشته که این سبک بازی، شیوه موردعلاقه هاجیمه موریاسو است که عمان نیز در مقابل آلمان به نمایش گذاشت و نشان داد، تیم هانسی فلیک در مقابل چنین نمایشی آسیب‌پذیری خاص خود را دارد.

عمان در دقیقه 22 روی یک ضد حمله سریع به موقعیت رسید و در حالی که بازیکنان حریف جا مانده بودند، الغسانی به شکلی عجیب موقعیت را از دست داد.

اگرچه هانسی فلیک پس از بازی گفت که او به بازیکنان دستور داد که دوئل تن به تن نداشته باشند و از مصدومیت جلوگیری کنند اما استحکام عمان در دفاع و انتقال سریع به حمله، راه پیروزی بر آلمان را نشان داد و ثابت کرد که هاجیمه موریاسو برای انتخاب چنین سبکی اشتباه نمی‌کرد.

آلمان البته در این بازی به پیروزی رسید اما این برد خفیف برای تیم درجه دو آسیایی نشان داد که احتمالا مانشافت رقابت دشواری با پرمهره‌ترین تیم آسیا خواهد داشت.