این اتفاق اما امروز رخ داد و بازیکنان استقلال در بازگشت به تمرینات تصمیم گرفتند، در اعتراض به مشکلات مالی و عدم دریافت مطالبات معوقه اعتصاب و تمرین را تعطیل کنند.

جالب اینکه بعد از جدایی سردار آجرلو و حضور علی فتح الله زاده در باشگاه استقلال ریکاردو ساپینتو پیرامون مسایل مالی با مدیر عامل باشگاه استقلال حرف زد و بعد از اینکه مدیر عامل جدید در تمرین حاضر شد، از او خواست پیرامون مسایل مالی با بازیکنان استقلال صحبت کند.

علی فتح الله زاده در اولین حضور در تمرین استقلال خطاب به بازیکنان تیم گفت؛ شما دغدغه مالی نداشته باشید و تنها به قهرمانی در مسابقات فکر کنید. اولین قرار علی فتح الله زاده و بازیکنان استقلال قهرمانی در سوپر جام بود که محقق شد اما باشگاه استقلال به تعهدات مالی خود در قبال بازیکنان عمل نکرد! باشگاه استقلال جدا از قراردادها حتی نتوانست پاداش قهرمانی سوپر جام را به حساب استقلالی ها واریز کند.

امروز ریکاردو ساپینتو وقتی در تمرین با اعتراض بازیکنان مواجه شد، برافروخته شد و به نظر می رسد در صورت ادامه این روند ممکن است از سمت خود استعفاء کند. این همان تصمیمی بود که پیش تر استراماچونی گرفته بود. مربی ایتالیایی هم شرایط خوبی در استقلال داشت اما از وعده های مکرر باشگاه استقلال در پرداختی ها به ستوه آمد و در نهایت تصمیم گرفت اردوی تیم آبی را ترک کند. او به واسطه شکایتی که از باشگاه استقلال داشته الان رای به ضرر این تیم گرفته است و قرار است در آینده ای نزدیک بیش از یک میلیون دلار از باشگاه استقلال دریافت کند.