به گزارش "ورزش سه"، استقلال که با قهرمانی در سوپر جام به تعطیلات رفته بود، بعد از دو هفته در جمعه گذشته، قرار بود در زمین مجموعه ورزشی انقلاب تمرینات خود را آغاز کند اما وقتی ریکاردو ساپینتو در زمین حاضر شد، متوجه شد شاگردانش قصد تمرین ندارند و دلیل این تصمیم هم عدم پرداخت مطالبات آنها از سوی باشگاه بود. سرمربی تیم استقلال در کنار بازیکنان ایستاد و بعد از حضور در باشگاه و در دیدار با علی فتح‌الله‌زاده هم روی این نکته تاکید کرد که حق با بازیکنان است و باشگاه باید تلاش کند تا این مشکلات را برطرف کند چرا که وقتی ذهن بازیکن درگیر مسایل مالی و روزمره شود قادر نخواهد بود، در زمین به دقت و با همه توان ایده‌های تاکتیکی را پیاده کند. 24 ساعت بعد از این دیدار مدیر عامل باشگاه استقلال در جمع بازیکنان حاضر شد و ضمن عذرخواهی از آنها قول داد تا پیش از دربی دریافتی های آنها را به 40 درصد برساند. به درازا کشیدن صحبت های علی فتح‌الله‌زاده و بازیکنان استقلال موجب شد تا اعتصاب استقلالی ها به 48 ساعت برسد و ریکاردو ساپینتو این بار هم از تصمیم بازیکنانش دفاع کرد و روی یک نکته تاکید داشت، در یک تیم موفق تصمیمات باید جمعی باشد. اگر قرار است تمرین کنیم همه با هم تمرین می کنیم و اگر قرار است تمرین نکنیم همه با هم تمرین نمی‌کنیم چراکه منافع ما مشترک است و در هم گره خورده است.

استقلال در روزهای اخیر جدا از مشکلات مالی با یک چالش دیگر هم مواجه شد. نکته‌ای که علی فتح‌الله‌زاده بدان اشاره کرد. پرداختی های متغییر به بازیکنان استقلال. برخی از بازیکنان استقلال اصلا پولی نگرفته اند و برخی 10 درصد و برخی 30 درصد که این می تواند در هر تیمی مشکل‌ساز شود. تبعیض در پرداخت پول به بازیکنان می‌تواند هر تیمی را به چالش بکشد. علی فتح‌الله‌زاده بعد از انتخاب به عنوان مدیرعامل اولین وعده ای که به آبی‌پوشان داد این بود که به زودی دریافتی همه بازیکنان را به نسبت مساوی خواهد رساند. با این حال سرمربی تیم استقلال با دفاع از حقوق همه بازیکنان از آنها خواست هر تصمیمی می گیرند جمعی باشد. در نهایت قرار بر این شد که بازیکنان استقلال تا زمان تحقق وعده‌های  فتح‌الله‌زاده، تمرینات خود را با جدیت برای دیدار با پرسپولیس آغاز کنند. در روزهای آتی تیم برای حضور در تورنمنت چهار جانبه امارات راهی این کشور خواهد شد.

این درست بر خلاف اتفاقی است که در پرسپولیس رخ داده است، بازیکنان این تیم بعد از 48 ساعت اعتصاب دیروز گروهی تمرین کردند و برخی دیگر تمرین نکردند. به واقع ساپینتو اجازه نداد این اتفاق در تیمش رخ دهد چون به خوبی می داند دو دستگی می تواند تیم را از نظر فنی و همچنین روحی و روانی از هم بپاشد. آنهم در آستانه یک بازی بزرگ؛ دربی.