به گزارش "ورزش سه"، صالح حردانی از جمله بازیکنان استقلال بود که در اردوهای آخر تیم ملی برای حضور در جام جهانی شرکت کرد اما در فهرست نهایی کارلوس کی روش جایی نداشت. سرمربی پرتغالی تصمیم گرفت تا تنها صادق محرمی و رامین رضاییان را برای پست مدافع راست با خود به قطر ببرد.

حردانی که امیدوار بود بتواند با درخشش در ترکیب استقلال راهی جام جهانی شود، حتی در تیم باشگاهی خود نیز فرصت چندانی را برای بازی به دست نیاورد و به نیمکت نشین یامگا تبدیل شد تا کارلوس کی روش نیز روی نام او خط قرمز بکشد. چند روز بعد، حردانی در مصاحبه ای اعلام کرد از ساپینتو توقع داشته که بیشتر به او میدان بدهد تا در فهرست نهایی تیم ملی قرار بگیرد.

در همین خصوص، حردانی در گفت‌وگو‌ با رسانه رسمی باشگاه استقلال، با اشاره به آخرین شرایط آبی ها اظهار کرد: قهرمانی استقلال در سوپر جام اتفاق خوبی بود، تنها جامی که در ویترین استقلال خالی بود، سوپر جام بود که خوشبختانه این هم به دست آمد. بعد از این قهرمانی ارزشمند، تیم استراحت کرد و حالا هم که تمرینات دوباره آغاز شده و با انرژی تمرین میکنیم تا به آمادگی کامل برسیم.

حردانی در ادامه گفت: در خصوص حضور نداشتن من در لیست نهایی تیم ملی، صحبت‌ها و شایعاتی به وجود آمد که باید در مورد آن توضیح بدهم. من در چند مقطع به اردوی تیم ملی دعوت شدم اما این که در لیست نهایی نبودم، نظر سرمربی تیم ملی است و‌ به آن احترام می‌گذارم. همه بازیکنان دوست دارند به تیم ملی برسند و من هم تلاشم را کردم تا مسافر جام جهانی باشم اما قسمت نشد و‌ به نظر سرمربی تیم ملی کاملا احترام می‌گذارم.

وی افزود: من همواره خودم را تابع نظر سرمربی تیم می‌دانم. آقای ساپینتو و کادرفنی بسیار برای تیم زحمت می‌کشند و وقت می‌گذارند. این که در استقلال بازی کنم یا نه، به نظر سرمربی تیم بستگی دارد و تصمیم ایشان برایم کاملا محترم است. به عنوان یک بازیکن وظیفه دارم همواره آماده باشم اما بازی کردن یا نکردن هر بازیکنی، در حیطه اختیارات سرمربی تیم است و من همواره به نظر آقای ساپینتو کاملا احترام می‌گذارم.