پرسپولیس و فولاد خوزستان در حالی مهم ترین بازی این هفته مسابقات فوتبال لیگ برتر را برگزار خواهند کرد که در تاریخ بازیهای 2 تیم فولاد صاحب یک رکورد بی نظیر در بازیهای 2 تیم است.

فولاد از 14 اردیبهشت ماه 1383 تا 14 بهمن 82 در پنج بازی متوالی برابر پرسپولیس برنده بوده است.

به گزارش طرفداری، در این مدت فولاد در هر دیداری که برابر پرسپولیس بازی کرد این تیم را شکست داد، این در حالی است که پرسپولیس هیچ گاه در بیشتر از سه بازی متوالی نتوانسته است تیم فولاد خوزستان را با شکست مواجه کند.

بهترین دوران فوتبال برابر پرسپولیس همین پنج بازی بوده است که البته 2 بازی از این پنج بازی در جریان لیگ چهارم برتر بوده است جایی که تیم فولاد قهرمان لیگ برتر شد و در جریان 2 بازی با نتایج 3-1 و 2-0 برابر تیم پرسپولیس برنده شد.

فولاد در آن زمان ستارگانی مثل حسین کعبی، ایمان مبعلی، جلال کاملی، محمد علوی، میثم سلیمانی، علی بداوی، ابراهیم میرزاپور و.... را داشت و با وجود این نفرات یکی از بهترین عناوین قهرمانی را در تاریخ لیگ برتر فوتبال کشورمان به دست آورد.

پرسپولیس و فولاد خوزستان در حالی با هم روبرو می شوند که در 2 دیدار رسمی آخر بین 2 تیم، یک بار بازی 2 تیم مساوی تمام شده است و یک بار تیم فوتبال فولاد در مسابقه سوپرجام بین 2 تیم برنده شده است.