پس از باخت 5-0 مقابل آتالانتا در سال 2019، شکست 4-0 مقابل لاتزیو سنگین ترین باخت دوران مربیگری پیولی در میلان محسوب می شود.

پس از شکست 4-0 میلان مقابل لاتزیو در هفته نوزدهم سری آ 2022/23، استفانو پیولی گفتگویی با خبرنگاران داشت. میلان در 5 بازی اخیر خود در همه رقابت ها هیچ بردی کسب نکرده است.

پیولی در مصاحبه با DAZN گفت:

باید سریعاً به میلانلو برگردیم و بیشتر کار کنیم، زیرا واضح است که عملکرد ما مطابق با توانایی‌ های ما نیست. خیلی چیزها در حال حاضر به درستی کار نمی کند؛ ذهنیت تیم، مسائل تاکتیکی و غیره. من اینجا هستم که با شما صحبت کنم زیرا مجبور به انجام مصاحبه هستم، وگرنه فقط باید ساکت بمانیم و سخت کار کنیم. لحظات حساسی است و همه ما باید بهتر عمل کنیم.

امشب در خلق موقعیت هم مشکل داشتیم اما مشکل اصلی تیم وقتی نمایان می شود که توپ را نداریم. تنها یک راه حل وجود دارد؛ ساکت باشیم و بیشتر تلاش کنیم تا بر شرایط غلبه کنیم. در صحنه گل های اول و دوم، بازیکنان در موقعیت مناسبی استقرار داشتند اما بازی خوانی به درستی انجام نشد. اگر به این اشتباهات ادامه بدهیم، ذهنیت تیم دچار مشکل می شود. مشکلات زیادی وجود دارد و یکی از مسائل این است که اخیرا گل اول بازی را دریافت می کنیم.

انتقال نیکولو زانیولو؟ نمی‌ دانم، ترجیح می‌ دهم در مورد مسابقه حرف بزنم.