‎به گزارش “ورزش سه”، سامان نريمان جهان که به تازگی به ذوب آهن ‎اصفهان پیوست، در مورد وضعیت نفت مسجدسلیمان تیم سابق خود و نحوه جدایی‌اش از تیم به خبرنگار ما گفت: ابتدای فصل جاری به همراه رضا مهاجری به نفت مسجد سلیمان پیوستم، تیم شروع نسبتا خوبی داشت اما بعد از هفته ششم، هفتم نمی‌دانم چه شد که این این اتفاقات رخ داد  و نفت مسجد سلیمان روی دور باخت افتاد، به هر حال امیدوارم در نیم فصل دوم با رضا عنایتی بتوانند نتایج خوبی کسب کنند، به نظرم آقا رضا یکی از مربیان فنی فوتبال ایران است، من سابقه همکاری با او را ندارم ولی شنیده‌ام‌ که مربی خیلی خوبی است، امیدوارم موفق باشد، به هر حال من در این تیم بازی کردم و برایش آرزوی موفقیت دارم.

‎او ادامه داد: با توجه به شرایطی که به وجود آمد، از بندهایی که در قراردادم داشتم استقاده کردم و از نفت مسجد سلیمان جدا شدم‌. در ابتدای فصل می‌خواستم به جمع ذوبی‌ها ملحق شوم اما متاسفانه قسمت نشد، حالا در نیم فصل دوم این شرایط فراهم شد که من در این تیم حضور داشته باشم، امیدوارم بتوانم بازی‌های خوبی برای ذوب‌آهن انجام بدهم و در کنار هم به موفقیت‌های خوبی برسیم.

‎این بازیکن در رابطه با حواشی به وجود آمده پيرامون فسخ قراردادش‌ با نفت مسجد سلیمان اینگونه توضیح داد: در قراردادم یک بند فسخ گنجانده شده بود، طبق این بند می‌توانستم در صورت عملی نشدن تعهدات باشگاه، قراردادم را یک طرفه فسخ کنم، با پایان نیم فصل این بند را فعال کردم و از تیم جدا شدم.

‎نريمان جهان در مورد پیوستنش‌ به ذوب آهن افزود: با توجه به سابقه همکاری با آقای تارتار آشنایی کاملی‌ نسبت به سبک مربی‌گری او و کادرفنی‌اش دارم. سوا از ایت موضوع، ذوب آهن اصفهان نیز یک تیم بسیار خوب و ریشه دار کشورمان است.
‎در دو مقطع دیگر  از دوران فوتبالی ام تصمیم داشتم به ذوب آهن بپیوندم اما در سومین مرتبه این اتفاق افتاد و الان در خدمت این تیم هستم. به قول معروف تا سه نشود بازی نشود. ذوب آهن یک باشگاه حرفه‌ای است که بازیکنان خیلی خوب و همچنین یک سرمربی با دانش در اختیار دارد، شرایط عالی است، انشاالله در ادامه بازی‌های فصل بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم و یک جایگاه مناسب با شان این تیم خوب اصفهانی‌ داشته باشیم.

‎این بازیکن درباره شکست ذوب آهن مقابل پرسپولیس در اولین بازی نیم‌ فصل دوم اظهار داشت: به نظرم بازی خیلی خوبی بود، ما بدشانس بودیم، یک توپ ما به تیرک دروازه پرسپولیس برخورد کرد و روی ضربه ایستگاهی غافلگیر شدیم. به هر حال فوتبال همین است. به نظرم مقابل پرسپولیس صدرنشین که در این دیدار میزبان هم بود، خیلی خوب بازی کردیم. تیم هفته به هفته بهتر می شود، امیدوارم بازیکنان دست به دست هم بدهند تا در ادامه نتایج بهتری کسب کنیم و من هم تمام تلاش خودم را خواهم کرد تا به تیم و کادرفنی کمک کنم.

‎او در خصوص جدال این هفته ذوب آهن مقابل تراکتور اضافه کرد: تراکتور تیم اول من است و همه این موضوع را می‌دانند، جدای از فوتبالیست بودن من به عنوان یک ترک زبان عاشق تراکتور هستم، اما با باید این هفته نتایج بازی‌های گذشته را جبران کنیم‌. من در حال حاضر بازیکن ذوب آهن هستم، مطمئنا با صد در صد توانم‌ برای موفقیت این تیم تلاش می‌کنم و برایم‌ تفاوتی ندارد که نام تیم مقابل چیست‌. 
‎طرفداری از تراکتور که از آن حرف زده‌ام، هیچ ارتباطی به عملکردم در این بازی و دیگر بازی‌هایی که مقابل این قرار می‌گیرم ندارد. من یک بازیکن حرفه‌ای هستم و باید برای تیمم از جان مایه بگذارم و یقینا این کار را نیز خواهم کرد. امیدوارم بتوانم عملکرد خیلی خوبی مقابل تراکتور داشته‌ باشم.

‎وی در پاسخ به این سوال که آیا از عملکردش در یک سال اخیر رضایت دارد یا خیر عنوان کرد: به نظرم آمار گواه عملکردم است. من نیم فصل اول در نفت مسجد سلیمان  بود‌م. تیمی که بعد از چند هفته نخست، با باخت های پی در پی به قعر جدول سقوط کرد اما من در هر بازی بالاترین نمرات را در بین بازیکنان می‌گرفتم و سعی می‌کردم همیشه عملکرد خوبی داشته باشم. در مقابل استقلال بهترین بازیکن زمین انتخاب شدم و در مقابل پرسپولیس نیز، بعد از لوکادیا بیشترین نمره را از سایت های معتبر فوتبالی گرفتم. در مجموع از عملکردم راضی هستم‌.