به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که استقلال برای جذب بازیکن جدید در آخرین روز بازار نقل و انتقالات تلاش می‌کرد با سیاوش یزدانی به توافق برسد تا دو طرف به صورت دوستانه قرارداد خود را فسخ کنند، اما در نهایت این اتفاق رخ نداد تا آبی‌پوشان تصمیم بگیرند به صورت یک طرفه به این قرارداد پایان دهند.

امشب جلسه یزدانی و مدیربرنامه‌هایش با مدیران استقلال برگزار شد، اما هیچ توافقی بین طرفین صورت نگرفت. ریکاردو ساپینتو، هم در گفت‌وگو با سیاوش، هم در صحبت با مدیرعامل آبی‌ها و هم در نشست خبری، صراحتا اعلام کرد که نیازی به این بازیکن ندارد و از او خواست با پیوستن به تیم دیگری، جا را برای جذب بازیکن دیگری باز کند.

اما در نهایت طرفین به مصالحه نرسیدند و باشگاه استقلال قرارداد این بازیکن را رسما و به صورت یک‌طرفه فسخ کرد. در بیانیه آبی‌ها آمده است:

«با وجود اینکه مدیران باشگاه بر اساس مذاکرات قبلی و اعلام سرمربی محترم، آمادگی لازم برای توافق و فسخ قرارداد با سیاوش یزدانی را داشتند، اما بازیکن مذکور از انجام این کار سر باز زد.»

استقلالی‌ها در این اطلاعیه مدعی شده‌اند که پیش از این نیز می‌توانستند قرارداد یزدانی را فسخ کنند ولی این کار را انجام نداده‌اند:

«نکته قابل‌تامل این که به دلیل رعایت نکردن مفاد قرارداد توسط این بازیکن در گذشته، باشگاه پیش از این هم می‌توانست قرارداد خود با وی را به صورت یک طرفه فسخ نماید، اما با توجه به صحبت‌های انجام‌شده و جهت حفظ شأن و جایگاه سیاوش یزدانی، این امر اتفاق نیفتاد.»

1795125

استقلالی‌ها در این بیانیه مدعی هستند که یزدانی تخلفاتی انجام داده که باعث شده این باشگاه بتواند قرارداد او را یک طرفه فسخ کند:

«با این حال، به دلیل تخلفات صورت‌گرفته توسط یزدانی که بر خلاف قرارداد منعقد شده میان او و‌ باشگاه بود، باشگاه استقلال پیش از پایان زمان رسمی و‌ قانونی نقل و انتقالات نیم فصل، قرارداد خود با این بازیکن را فسخ کرد.»

نکته کلیدی در بند پایانی اطلاعیه استقلال این است که آنها از مذاکرات برای جذب یک بازیکن باکیفیت و مؤثر خبر داده‌اند:

«لازم به ذکر است با تفاهم و تعامل موجود میان مدیرعامل و سرمربی استقلال، مذاکرات با چند بازیکن باکیفیت و مؤثر ادامه دارد که به‌زودی با یکی از آن‌ها قرارداد نهایی جهت پیوستن به استقلال امضا خواهد شد.»

بیانیه باشگاه استقلال در اینجا به پایان رسید. اما به نظر می‌رسد که پرونده فسخ یک طرفه قرارداد یزدانی راهی کمیته تعیین وضعیت می‌شود. نکته عجیب اینکه اتفاقی که امشب برای یزدانی رخ داد، تابستان نیز برای ارسلان مطهری تکرار شده بود و آبی‌ها به دنبال فسخ یک طرفه قرارداد این بازیکن بودند، اما به دلیل وجود نداشتن مجاری قانونی برای فسخ با ارسلان، این بازیکن در تیم باقی ماند و کاوه رضایی راهی تراکتور شد.