به گزارش "ورزش سه"، روی کین، ستاره سابق منچستریونایتد، این روزها در انگلیس پای ثابت کارشناسی‌های تلویزیونی است و به یکی از کارشناسان محبوب این کشور تبدیل شده است.

اما گزارش‌ها حاکی است که کین تصمیم گرفته بار دیگر به دنیای مربی‌گری بازگردد. این در حالی است که ستاره سابق یونایتد در چهار سال گذشته در هیچ کادر فنی‌ای عضویت نداشته و آخرین تجربه‌اش به عنوان مربی به سال 2011 برمی‌گردد.

آخرین باری که روی کین روی نیمکت یک تیم فوتبالی دیده شد، به فصل 19-2018 برمی‌گشت که او به عنوان دستیار سرمربی ناتینگهام فارست فعالیت می‌کرد. ستاره سابق یونایتد به مدت 5 سال از 2013 تا 2018 هم به عنوان دستیار سرمربی تیم ملی کشورش، ایرلند جنوبی، به فعالیت مشغول بود. روی کین در سال 2014 هم به مدت یک نیم‌فصل مرد شماره 2 کادر فنی استون‌ویلا بود.

آخرین باری که روی کین به عنوان مرد اول کادر فنی یک تیم روی نیمکت می‌نشست 12 سال پیش بود که او هدایت ایپسویچ‌تاون را به عنوان سرمربی به عهده داشت. اما این تیم که در آن زمان در چمپیونشیپ حضور داشت بعد از قرار گرفتن در منطقه سقوط عذر کین را خواست و او را اخراج کرد.

اولین تجربه ستاره سابق یونایتد بعد از خداحافظی با فوتبال البته در سال 2006 نشستن روی نیمکت ساندرلند بود. این تیم با هدایت روی کین از چمپیونشیپ به لیگ برتر صعود کرد.

در ماه آگوست و بعد از جدایی الکس نیل از مربی‌گری ساندرلند شایعاتی درباره بازگشت روی کین به این تیم مطرح بود ولی ساندرلند در نهایت تصمیم گرفت سکان هدایت تیم را به تونی موبری بسپارد.