به گزارش "ورزش سه"، ماجراهای دیدار دو تیم پرسپولیس و فولاد خوزستان پای وحید امیری که مدعی است کمتر در خصوص داور و حواشی حرف زده را هم به میان کشید.

هافبک ملی پوش پرسپولیس در پایان دیدار مقابل فولاد خوزستان گفت: ما بازی را باختیم و سه امتیاز را از دست دادیم. هر چقدر هم صحبت کنیم به نظرم فایده‌ای ندارد. فقط به نظرم امروز فوتبال می‌توانست زیباتر باشد. اعتراضاتی که صورت گرفت. داور فشار زیادی رویش بود. اتفاقاتی که کنار خط می‌افتاد، یک اوت دستی هم با اعتراض همراه بود. من اولین‌بار است که درباره داوری صحبت می‌کنم. آقای بنیادی‌فر نتوانست بازی را مدیریت کند و ضربه‌ای که به دیاباته خورد، بازیکنان داخل زمین صدایش را شنیدند اما متاسفانه در بازی قبلی هم یک پنالتی ما نادیده گرفته شد. یک بازی بگوییم داور اشتباه کرد، دو بازی بگوییم، اما این‌طور که نمی‌شود. من خودم از اینکه اعتراض به داوری داشته باشم متنفرم اما خدا شاهد است اگر این اتفاق بیفتد خودم بازی نمی‌کنم! دوست دارم تمام اتفاقات در جریان بازی رقم بخورد.

وی ادامه داد: توپ جمع کن چرا باید دو، سه بار توپ را به وسط زمین شوت کند؟ تمام مربیان، فوتبال دوستان و برادر بزرگتر من هستند. ما پرسپولیس هستیم و همه تیم‌ها شاید در نیم فصل دوم بیایند و این‌طور جلوی ما قرار بگیرند. بالاخره مایی که می‌گوییم فوتبال باید زیبا و تماشاگر پسند باشد، یک نتیجه چه چیزی دارد که حاضریم هر اتفاقی را رقم بزنیم. کنار خط اگر یک اوت شود، هیچ چیزی را رقم نمی‌زند اما اعتراض به آن کل روح فوتبال را بد می‌کند. ادعای ما این است که فوتبال باید حرفه‌ای شود و با فوتبال روز دنیا مقایسه شود، باید خیلی بهتر از این باشیم. نبود VAR خیلی جاها به فوتبال ما لطمه می‌زند اما داوران ما باید درایت داشته باشند و تحت تاثیر نیمکت نباشند.

امیری در ادامه انتقاداتش به اتفاقات بازی گفت: انتظار این است که ناظر بازی خیلی قاطع درباره اتفاقات برخورد داشته باشد. حالا شاید یک گزارشی بنویسد و بفرستد اما دیگر چه فایده‌ای دارد؟ الان دیگر تمام شد و سه امتیازی که حداقل یک امتیاز آن را می‌توانستیم بگیریم گذشت. بازی قبلی یک پنالتی و این بازی هم همین‌طور. دوست ندارم کسی را تحت فشار قرار بدهم و آن‌ها هم قطعا خانواده دارند. همان‌طور که بازیکن تمرین می‌کند و از زندگی‌اش می‌زند و مربیان هم همین‌طور، داوران هم باید تلاش کنند. داوران هم شاید خیلی مشکلات داشته باشند و دریافتی کم دارند و رفت و آمد آن‌ها هم شاید در شان آن‌ها نباشد، اما دیگر چیزی است که خودشان قبول کرده‌اند و  وقتی قبول کردید باید بهترین قضاوت را داشته باشید و امیدوارم در بازی‌های بعدی دیگر شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم.