به گزارش "ورزش سه"، پرونده شکایت دادستانی اسپانیا از باشگاه بارسلونا و متهم شدن این باشگاه به پرداخت مبالغی قابل توجه به نایب‌رئیس سابق کمیته داوران فوتبال این کشور، که به پرونده نگریرا یا بارساگیت معروف شده، این روزها به مهم‌ترین مسئله باشگاه کاتالان تبدیل شده است.

درحالی‌که خوان لاپورتا از زمان مطرح شدن این مسئله بارها به هواداران اطمینان داده که باشگاه را مشکلی تهدید نمی‌کند و آنها در این پرونده قضایی پیروز خواهند شد، اما در واقع در صورتی که این وعده‌های لاپورتا رنگ واقعیت نگیرد و بارسا به این اتهامات محکوم شود ممکن است مجازات‌های سخت و جدی‌ای در انتظار بارسا باشد.

1832327

نگرانی بزرگ هواداران بارسا این است که دامنه مجازات‌های احتمالی به سقوط به دسته پایین‌تر یا پس گرفتن عناوین قهرمانی فصل‌های گذشته برسد.

آنچه امروز به این نگرانی‌ها دامن زد صحبت‌هایی بود که خوان ماریا خیول، رئیس دادگاه ورزش کاتالونیا، درباره این پرونده مطرح کرد. او در پاسخ به یک خبرنگار که از او درباره دامنه مجازات‌های احتمالی علیه بارسا پرسید گفت: "سقوط به دسته پایین‌تر یک احتمال است و ممکن است اتفاق بیفتد. در فهرست مجازات‌هایی که دادگاه ممکن است حکم به آنها بدهد پس گرفتن عناوین قهرمانی هم وجود دارد. حتی یوفا می‌تواند تصمیم بگیرد که این ماجرا پیامدهای اروپایی هم داشته و به نوبه خود مجازات‌هایی وضع کند".

1832328