به گزارش "ورزش سه"، ارلینگ هالند در یکی از تاریخی ترین شب های فوتبال خود موفق شد 5 گل از 7 گل تیمش را مقابل لایپزیش به ثمر برساند. او در عرض 57 دقیقه گلات کرد و تعویض شد تا مرد اول صعود تیمش به جمع هشت تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا لقب بگیرد.

هالند در پایان بازی در خصوص پیروزی مقتدرانه مقابل لایپزیش با وجود تساوی 1-1 در بازی رفت گفت: "احساس شگفت انگیزی دارم. زدن هفت گل و کسب پیروزی 7-0 کار آسانی نیست و من بابت آن بسیار هیجان زده هستم."

او با تاکید به اینکه می توانست در فرصت یک ساعته ای که داشت بیش از 5 گل بزند ادامه داد: "در نیمه اول می توانستم دو گل دیگر بزنم. کوین دی‌بروینه هم چند سانتر انجام داد که می توانستم به آنها رسیده و تبدیل به گلشان کنم."

1832414

هالند اگر تعویض نمی شد شانس این را داشت تا اولین دبل هت تریک تاریخ چمپیونزلیگ را ثبت کند. مهاجم سیتی در رابطه با چنین احتمالی گفت: "اگر در زمین می ماندم معلوم نبود چه اتفاقی می افتد. شما باید از پنج گل خوشحال باشید اما من نه! چون همیشه دنبال بیشترین ها هستم."

او تنها 22 سال سن دارد اما رکوردهای زیادی را جابجا کرده است. با این وجود اما هالند تاکید دارد که جایگاه کنونی، سقف آرزوهای او نیست: "من هنوز می توانم قدرت پای چپ، پای راست، ضربه سر و بازی ترکیبی خود را ارتقا ببخشم. باید خیلی بهتر از این ها باشم. اما اگر مجبور باشم یک گزینه را انتخاب کنم آن گزینه بهتر کردن بازیکنان اطرافم خواهد بود."

مهاجم سیتی که با تیری آنری، ستاره سابق فوتبال فرانسه و باشگاههای آرسنال و بارسلونا صحبت می کرد به شوخی خطاب به او گفت: "فکر می کنم تو تنها کسی هستی که می دانی چگونه گل های زیادی بزنی...!"

هالند همچین در مورد محتویات مکالمه اش با پپ در حین تعویض گفت: "به او گفتم دوست داشتم دبل هت تریک کنم اما خب چه کار می شود کرد! من واقعا عاشق لیگ قهرمانان و درخشش در این مسابقات هستم."