به گزارش “ورزش سه”، استقلال از ۸ بازی مرحله برگشت مسابقات لیگ برتر با ساپینتو ۱۹ امتیاز کسب کرده تا به رتبه دوم برسد و جای پرسپولیس را بگیرد. در همین رابطه گفتگویی با کیانوش رحمتی هافبک سال‌های نه چندان دور این باشگاه ترتیب دادیم که در ادامه می‌خوانید.

*بازیکنان تعویضی امتیاز زیادی برای ما آوردند 
استقلال بازی خارج از خانه با فولاد استحقاق برد را داشت، شاگردان ساپینتو در مقابل فولاد توانستند توپ را خیلی خوب به گردش در بیاورند و به بازی سرعت دادند. یکی از نکات مثبت و قابل توجه استقلال در این هفته‌ها علاوه بر رشد تاکتیکی که به وضوح دیده می‌شود، عملکرد بسیار خوب بازیکنان تعویضی تیم است. مهره‌های جایگزین با ورود خود به بازی، جان تازه‌ای به تیم می‌ بخشند و عصای دست ساپینتو می‌شوند.

*دستورات تاکتیکی به بهترین شکل اجرا می‌شود
بازیکنانی‌ که از روی نیمکت وارد زمین شدند، امتیازات زیادی را در هفته‌های اخیر، برای ما به ارمغان آوردند. این موضوع نشان می‌دهد که استقلال حالا یک تیم کاملا آماده است. تمام بازیکنان ترکیب ثابت و مهره‌های جایگزینی که در نیمه دوم وارد بازی می‌شدند، با تمرکز بالا دستورات تاکتیکی ساپینتو را بهترین شکل ممکن در زمین اجرا می‌کنند.

*در آینده تاثیر بردن فولاد را می‌بینید
به نظرم برد از چند جهت خیلی ارزشمند بود، این برتری از لحاظ روحی و روانی خیلی به تیم کمک‌ کرد، طبیعتا شکست دادن فولاد در خوزستان با آن بازیکنان باکیفیتی که در اختیار دارد، باعث افزایش اعتماد به نفس برای تیم در آینده می‌شود. در سوی دیگر، این سه امتیاز کمک کرد که ما بعد از  هفته‌ها به رده دوم جدول برسیم. این موارد باعث می‌شود در آینده شاهد تاثیر این برد در نتایج استقلال باشیم.

*قرارداد باید طوری بسته شود که پرداخت کنند

استقلال و پرسپولیس زیر مجموعه بخش دولتی هستند، به همین دلیل باید نظارت‌ها بر این دو باشگاه بیشتر باشد. اگر به خاطر داشته باشید، مدیرعاملان‌ پیشین در هتل استقلال یا اسپیناس قرارداد می‌بستند. اینکه ما به بازیکنان احترام بگذاریم و به آنها شخصیت بدهیم، کار بسیار خوبی است اما من فکر می‌کنم که قراردادها را باید طوری بسته شود که باشگاه توانایی پرداختش‌ را داشته باشد.

*مشکلات هواداران را دغدغه‌مند می‌کند
مدیران با خرید بازیکنان باکیفیت سعی می کنند که نظر مثبت هواداران را جلب کنند اما باید در هنگام عقد قرارداد تمام جوانب را در نظر بگیرند و شرایط را بسنجند تا مشکلی برای باشگاه استقلال به وجود نیاید. به هر حال باریکنان روزی می‌آیند و یک روز هم می‌روند اما این باشگاه استقلال است که برای هواداران باقی می‌ماند. این مشکلات باعث می‌شود که هواداران همیشه دغدغه باشند.

*وزارت ورزش باید از سرخابی‌ها حمایت کند
الان از نظر فنی در مستطیل سبز، به ثبات و آرامش رسیده است. اما مسائل مدیریتی تمام تمرکز تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و این اتفاق فرصت مناسبی برای حریفان است. از سوی دیگر هواداران هم با این مشکلات اذیت می‌شوند. وزارت ورزش به عنوان متولی  استقلال و پرسپولیس باید از این دو باشگاه حمایت کند چرا که از هر نظر با باشگاه‌های دیگر متفاوت هستند. نمی‌شود که وزارت ورزش متولی این دو باشگاه باشد اما حمایتی از آنها به عمل نیاورد.

*قلعه نویی بهترین انتخاب بود 
او در مورد انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی گفت: به نظرم فدارسیون بهترین انتخاب را داشت، چرا که آقای قلعه‌نویی یک مربی کاملا باتجربه در سطح آسیا هستند. ایشان در طی این سالیان به طور مداوم تیم داشتند و در شرایط فوتبال و مسابقه بوده‌اند، این موضوع می‌تواند به تیم ملی کمک کند. آقای قلعه‌نویی همیشه در تیم‌های بزرگ و پرمهره‌ کار کردند و گذشته ایشان نشان می‌دهد، مدیریت خوبی روی بازیکنان دارد و شرح وظایف آنها را مشخص می‌کند. امیرخان در بحث فنی و نظم طوری رفتار می‌کند که بازیکنانش در تمرینات و بازی‌ها بهترین خود باشند و تمرکزشان فقط روی مسائل فنی باشد.

*سایپا دوم هم نمی شد اگر…
رحمتی که سابقه بازیگری و مربیگری در سایپا را دارد در خصوص احتمال صعود این تیم گفت: متاسفانه چند فصلی می‌شود که حواشی از سوی مدیریت در ساپیا حکم فرما شده است. به نظرم مدیرانی که در این چهار، پنج سال اخیر بر صندلی ریاست این باشگاه تکیه زدند، اعتماد لازم را به سرمربی خود نداشتند. اگر این اعتماد وجود داشت، خیلی زودتر از این فصل می‌توانستند، نتایج خوبی کسب کنند. پیروزی مقابل شمس‌ آذر، برد خوبی بعد از تغییر مربی بود. به نظرم اگر ساپیا در این هفته برنده نمی‌شد، به احتمال ۸۰ درصد حتی شانس دوم شدن را از دست می‌داد. این یک برد برای سایپا و یک پیروزی خوب و تاثیر گذار در آینده محسوب می‌شود.