به گزارش "ورزش سه"، گری لینه‌کر از دقایقی پیش به کار سابقش برگشته و به عنوان مجری پخش زنده دیدار دو تیم منچسترسیتی و برنلی در جام حذفی فعالیت می‌کند.

لینه‌کر هفته گذشته بعد از انتشار یک توییت انتقادآمیز نسبت به سیاستهای دولت انگلیس در قبال پناهجویان از طرف شبکه‌ بی‌بی‌سی از کارش معلق شد و به او اعلام کردند که دیگر نمی‌تواند در مقابل دوربین برود. لینه‌کر سیاستهای دولت بریتانیا در قبال پناهجویان را به سیاست‌های آلمان نازی تشبیه کرده بود.

اما اقدام شبکه بی‌بی‌سی باعث شد موجی بزرگ در حمایت از لینه‌کر در فوتبال این کشور به راه بیفتد و عده زیادی از ستاره‌ها سابق و فعلی فوتبال انگلیس و لیگ برتر به حمایت از او بپردازند. عده زیادی از ستاره‌های سابق که معمولا به عنوان کارشناس در تلویزیون حاضر می‌شوند به دلیل عدم حضور لینه‌کر گفتند تا زمان بازگشت او در هیچ برنامه‌ای شرکت نخواهند کرد. بی‌بی‌سی در نهایت تسلیم شد و گفت لینه‌کر به کارش برخواهد گشت.

1833526

این اتفاق امروز افتاد و لینه‌کر 62 ساله ساعتی پیش تصویری از خودش در استودیوی بی‌بی‌سی در استادیوم اتحاد شهر منچستر منتشر کرد و نوشت:" از اینکه اجازه پیدا کردم دوباره به فوتبال بچسبم واقعا خوشحالم".

لینه‌کر مجری‌گری پخش زنده دیدار امشب منچسترسیتی و برنلی در جام حذفی انگلیس را به عهده دارد. او تصویر دیگری از خودش در کنار دو کارشناس این برنامه آلن شیرر و میکا ریچاردز منتشر کرد و از آنها به عنوان هم‌تیمی‌هایش یاد کرد.

1833527