به گزارش "ورزش سه"، تاتنهام در هفته بیست و هشتم لیگ برتر به خانه ساوتهمپتون، تیم قعر جدول این لیگ رفت، تا در استادیوم سنت‌مری با این تیم دیدار کند.

شاگردان کونته در صورت پیروزی در این مسابقه می‌توانستند موقتاً و با دو بازی بیشتر نسبت به منچستریونایتد از این تیم سبقت گرفته و به رتبه سوم جدول لیگ برتر صعود کنند.

37 دقیقه اول این مسابقه شاهد اتفاقاتی عجیب بود و چهار بازیکن از دو تیم به‌دلیل مصدومیت به اجبار تعویض شدند. ابتدا ریچارلیسون از تاتنهام در دقیقه 5 به‌دلیل مصدومیت جایش را به دژان کولوسفسکی داد. در دقیقه 8 نوبت ساوتهمپتون بود که آرمل بلا کوچاپ را به‌خاطر مصدومیت بیرون کشیده و محمد سالیسو را وارد میدان کند. در دقیقه 34 هم یان بدناریک مصدوم شد و برای ساوتهمپتون از زمین بیرون رفت تا اینزلی میتلند-نایلز وارد میدان شود. بن دیویس هم در دقیقه 37 دومین مصدوم تاتنهام بود که ایوان پریشیچ به‌جای او به زمین فرستاده شد. 

تاتنهام در وقت‌های تلف‌شده نیمه اول قفل دروازه‌ها را باز کرد و در دقیقه 45+1 پاس سون هیونگ مین به پدرو پورو رسید و شوت پرقدرت او ابتدا به تیر افقی دروازه برخورد کرده و سپس وارد دروازه ساوتهمپتون شد تا شاگردان کونته نیمه اول را با برتری 1-0 به پایان ببرند.

1833494
1833495

با شروع نیمه دوم، ساوتهمپتون خیلی زود به تاتنهام پاسخ داد و چه آدامز روی پاس تئو والکات کار را به تساوی کشاند.

اما در دقیقه 65 گلزن شماره یک تاتنهام هری کین پاس دژان کولوسفسکی را از فاصله نزدیک وارد دروازه کرد تا تاتنهام بار دیگر از حریف پیش بیفتد.

1833496
1833497

کمتر از 10 دقیقه بعد اسپرز موفق شد برتری خود را به دو گل برساند. ایوان پریشیچ که تابستان گذشته از اینتر به تاتنهام پیوست، توپ برگشت‌داده‌شده توسط خط دفاعی ساوتهمپتون را با یک والی به تور دروازه این تیم چسباند تا اولین گلش برای تاتنهام را به ثمر برساند.

1833498
1833499

اما این پایان کار ساوتهمپتون نبود و در دقیقه 77 تئو والکات که یک پاس گل داده بود، این‌بار در نقش گلزن ظاهر شد و اختلاف را به یک گل کاهش داد.

درحالی‌که بازی در وقت‌های قانونی تمام شده و ساعت ورزشگاه سنت‌مری دقیقه 90+3 را نشان می‌داد، سار با خطا در محوطه جریمه میتلند-نایلز را سرنگون کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. جیمز وارد-پروز پشت توپ ایستاد و دروازه فورستر را باز کرد تا شاگردان کونته نتوانند از خانه تیم قعر جدول با پیروزی خارج شوند.