به گزارش "ورزش سه"، باشگاه استقلال آخر هفته پر سر و صدایی را سپری کرد. پس از پیروزی شیرین برابر فولاد، آبی‌ها در اندیشه برگزاری آخرین تمرینات خود در سال 1401 بودند که روز چهارشنبه خبر رسید که منابع مالی برای پرداخت طلب استراماچونی تهیه شده است.

فردای آن روز بود که خبر رسید بازیکنان استقلال با وجود حضور در کمپ ناصر حجازی، از انجام تمرین خودداری کرده و خواهان دریافت مطالبات خود شده‌اند. مسئله‌ای که منجر به تحریم تمرین تیم شد و آبی‌ها محل مذکور را ترک کردند.

1796262

پس از این خبر، انگشت اتهامات به سمت یک بازیکن رفت. عارف غلامی که مبلغ سنگینی را از فصل قبل طلبکار است، با اعلام این موضوع که بازیکنان تیم دریافتی کمی داشته‌اند، خواستار اعتصاب استقلالی‌ها و عدم شرکت در تمرین شد. حتی پنج‌شنبه شب نیز استوری مشترکی از سوی تمامی بازیکنان منتشر شد که آنها به مشکلات مالی اشاره کرده و مدعی شدند از وضعیت موجود خسته شده‌اند.

این اتفاقات با واکنش مدیران باشگاه همراه شد. استقلالی‌ها که درگیر پرونده استراماچونی هستند، مدعی بودند که بازیکنان نباید در این زمان دست به اعتصاب می‌زدند، بخصوص اینکه آنها در جدول رده بندی نیز بالاتر از پرسپولیس قرار گرفته‌اند.

بدین ترتیب یک جلسه انضباطی برای عارف غلامی به عنوان عامل اصلی اعتصاب تمرین پنج شنبه برگزار شد. غلامی که در دیدار دوستانه امروز برابر نساجی به میدان رفته بود، در این جلسه حضور پیدا نکرد تا باشگاه استقلال در غیاب او، جریمه سنگینی را در نظر بگیرد.

1753262

در حکم اعلامی آمده است: «جلسه رسیدگی به اتهامات انضباطی عارف غلامی احد از بازیکنان تیم فوتبال بزرگسالان باشگاه استقلال توسط کمیته انضباطی امروز در محل باشگاه تشکیل گردید‌. مشارالیه علی‌رغم ابلاغ در جلسه رسیدگی حاضر نشده، لایحه‌ای تقدیم نکرده و وکیل نیز معرفی ننمود.

از این‌رو باتوجه به غیبت عمدی در تمرینات، استوری علیه باشگاه و تحریک بازیکنان به تعطیلی تمرین تیم که باعث مخدوش کردن وجهه و اعتبار باشگاه و...‌ گردید، مستندا به ماده ۴ و بند ۹ ماده ۱۰ قرارداد خصوصی و ماده ۲۵، ۲۵،۲۷ (تکرار غیبت) و بند پ ماده ۲۳ آیین‌نامه انضباطی باشگاه استقلال به دو بار بیست‌درصد و یک بار ۵ درصد کسر از قرارداد محکوم گردید.

باتوجه به تعدد تخلفات، مرتکب صرفا به مجازات اشد (بیست‌درصد کسر از قرارداد) محکوم می‌شود. این رای ظرف ۱۰ روز از زمان ابلاغ قابل اعتراض در کمیته استیناف باشگاه است.»

بدین ترتیب غلامی با جریمه سنگین کسر 20درصد از مبلغ قراردادش روبرو شده است. جریمه‌ای که به دلیل اعتصاب بازیکنان و عدم شرکت در تمرین صادر شده است. این در شرایطی است که گفته می‌شود باشگاه‌ها نهایتا حق جریمه تا 15درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان را دارند. باید دید در نهایت تنش شکل گرفته میان مدیران باشگاه و عارف به کجا خواهد رسید.