سیاست وینسنت کمپانی در ورزشگاه اتحاد، چالش خاصی را به پپ عرضه کرد. 

طرفداری | پپ گواردیولا پس از برد پر گل منچسترسیتی مقابل برنلی گفت که رویکرد حریف کار آن‌ها را سخت کرده بود ولی تغییرات اعمال شده در بین دو نیمه، رضایت این سرمربی اسپانیایی را به همراه داشت. 

به گزارش BBC، سیتیزن‌ها با پیروزی ۶ گله مقابل شرابی‌ها، جواز حضور در مرحله بعدی جام حذفی انگلیس را کسب کردند. گواردیولا در مصاحبه پس از بازی گفت:

ماه خوبی را مقابل نیوکاسل، لایپزیش، کریستال پالاس و در بازی امروز پشت سر گذاشته‌ایم. مسابقه سختی بود. آن‌ها یارگیری نفر به نفر انجام داده بودند و فقط استفان اورتگا (دروازه‌‌بان تیم) آزاد بود. باید بازی مستقیم‌تری را به هدف ارلینگ (هالند) و وینگرهای‌مان، در پیش می‌گرفتیم. نیمه دوم خیلی بهتر بود و من شدیدا تحت تاثیر قرار گرفتم.

هشت گل در چهار روز، حیرت انگیز است... هالند را تعویض کردم تا رکورد مسی را نشکند. من تلاش می‌کنم که بازیکنانم را تنبیه کنم؛ این قصد من است... می‌دانم که او اهمیتی به این موضوع نمی‌دهد، چون دید مثبتی به زندگی دارد. ارلینگ خوشبین است و هرگز گله نمی‌کند.  

این که هنوز در سه رقابت مهم حضور داریم، خیلی خوب است. قطعا برهه خوبی را سپری می‌کنیم.  

دیدن آنچه برنلی در چمپیونشیپ در حال انجام آن است، جای تعجب ندارد. ما فصل آینده (در لیگ برتر) با آن‌ها رو به رو خواهیم شد.