به گزارش "ورزش سه" در اوایل فصل بود که پس از حضور تاد بولی روی صندلی مالکیت چلسی و نتایج سینوسی توخل با آبی‌ها، مالکین چلسی در یک انتخاب جالب به سراغ گراهام پاتر، سرمربی موفق برایتون رفتند.

مربی ۴۷ ساله انگلیسی که هفت فصل حضورش در اوسترشوندس سوئد او را به نیمکت سوانسی رسانده بود، پس از عملکرد قابل قبول در این تیم راهی برایتون شده بود و با سفید و آبی‌ها نمایش مطلوبی داشت تا جایی که بولی و تیم مدیریتی چلسی مصمم شدند تا او را بر نیمکت داغ استمفوردبریج بنشانند.

1834628

اما حالا با اعلام بیلان مالی باشگاه برایتون در سال ۲۰۲۲ مشخص شده مالک آمریکایی چلسی که رکورد نقل‌و‌انتقالات در یک پنجره را میلیون‌ها دلار جابه‌جا کرده، برای فسخ قرارداد پاتر با برایتون یک غرامت دست‌نیافتنی در طول تاریخ پرداخت کرده است.

بولی برای متقاعدکردن برایتون در فسخ قرارداد پاتر مبلغ شگفت‌انگیز ۲۱.۵ میلیون پوند معادل ۲۶ میلیون دلار به مالکین این باشگاه پرداخت کرده تا به این ترتیب رکورد گران‌ترین غرامت برای جذب یک سرمربی در تاریخ فوتبال به این مربی انگلیسی اختصاص پیدا کند.

1834627

هرچند چلسی با سرمربی جدیدش در رقابت‌های لیگ برتر درخششی نداشته اما به جمع هشت‌تیم پایانی لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کرده و هواداران این تیم امیدوارند تا به مانند دو فصل گذشته و نه مثل دوره قبل، بار دیگر بر رئال مادرید چیره شده تا به نیمه‌نهایی چمپیونزلیگ برسند.