به گزارش "ورزش‌سه"، در شبی که سردار آزمون در دسترس امیر قلعه‌نویی حضور نداشت، این فرصت در اختیار شهریار مغانلو قرار گرفت از ابتدا و یک‌ خط جلوتر از مهدی طارمی در راس خط آتش تیم ملی در اولین بازی مربیگری امیر قلعه‌نویی بازی کند؛ مسابقه‌ای که بی‌شک دستاوردهای زیادی برای کادر فنی جدید تیم ملی به همراه داشته است و علاقمندان به فوتبال هم اطلاعات قابل توجهی از چگونگی شکل و رویکرد قمی تیم ملی در دوره امیر قلعه‌نویی کسب کردند. 
یکی از تغییرات قابل توجه تیم ملی در دوره جدید و در مقایسه با دوره حضور کی‌روش و پیش‌تر دراگان اسکوچیچ اضافه شدن شهریار مغانلو به عنوان یک مدعی جدی حضور در ترکیب اصلی است که شروع این تغییر و تحول در اولین بازی امیر قلعه‌نویی به وضوح قابل تشخیص بود، تا شاخص‌ترین مهاجم لیگ برتر فوتبال ایران با ۸ گل و ۴ پاس گل در ترکیب سپاهان، سرانجام به جمع ۱۱ بازیکن اصلی تیم ملی راه پیدا کند. 

مغانلو در مصاف با روسیه با شماره ۱۰ وارد زمین شد تا با توجه به قد و قامت و فیزیکی که دارد، خیلی‌ها را به یاد سال‌های حضور علی دایی در ترکیب تیم ملی بیندازد؛ مهاجمی بی‌بدیل در هوا که شب گذشته مغانلو شمه‌هایی از نبوغ شماره ۱۰ سابق تیم ملی را با شماره‌ای مشابه نشان داد. 

1834999

مهاجم سپاهان در طول ۷۱ دقیقه‌ای که مقابل روسیه فرصت داشت، تمام تلاش خود را انجام داد و در برخی صحنه‌ها نظیر عکسی که مشاهده می‌کنید، بالاتر از سنگربان بلندقامت حریف به تصویر کشیده شده ‌و به خوبی مهارت خود را روی هوا نشان داده است. 
البته که مغانلو هنوز برای تبدیل شدن به بازیکنی کلیدی نیاز به زمان و اعتماد بیشتر از سوی کادر فنی دارد، تا مقابل سایر ستاره‌های تیم ملی برای نشان دادن پتانسیل واقعی‌اش به خود باوری کامل دست پیدا کند.

1835000