به گزارش "ورزش سه"، مسیرهای درهم تنیده توماس توخل و یولیان ناگلزمان دوباره از هم متلاشی شد. منشا این رابطه به سال 2006 برمی گردد، زمانی که ناگلزمان برای زیرمجموعه آگزبورگ به فرماندهی توخل کار می‌کرد!

سپس ناگلزمان احتمالا بدون اینکه بداند، حرفه امیدوارکننده خود را روی نیمکت آغاز کرد. دوران حرفه ای ناگلزمان به دلیل آسیب دیدگی شدید زانو رو به پایان بود و توخل به او پیشنهاد داد که نقش خود را به عنوان یک بازیکن با نقش یک مربی و رهبر ترکیب کند.

ناگلزمان زمانی که هدایت لایپزیش را بر عهده داست قبل از تقابل با پاری‌سن‌ژرمن نسخه توخل گفته بود: "من فقط بازیکن توماس توخل بودم، نه چیزی بیشتر. این موضوعی است که بیش از حد درباره آن تبلیغات می شود. من برای زیرمجموعه آگزبورگ بازی می کردم، اما از زمان حضورم در مونیخ 1860 مصدومیت داشتم. در آن لحظه باید انتخاب می کردم. من کار می‌کردم تا هزینه تحصیلات دانشگاهی‌ام را تامین کنم و به کار خود را در مربیگری ادامه دهم. همه این‌ها توماس توخل را تحت تاثیر قرار داد.

این اولین قدم در حرفه من بود و من خوشحالم. سپس پیشنهادی داشتم که به عنوان سرمربی به مونیخ 1860 برگردم. غیرممکن بود تصور کنیم که هر دو در نیمه نهایی لیگ قهرمانان با هم روبرو می‌شویم. البته من او را مربی خود نمی دانم زیرا رابطه ما خیلی عملی بود."
همچنین توخل نیز درباره ناگلزمان از این عبارت استفاده می‌کرد: "او همیشه کنجکاو بود."