به گزارش “ورزش سه”، این بازیکن اسپانیایی که بازگشتش به کمپ اوساسونا خبرساز شده در مصاحبه با دیاریو دی ناوارا به طور تلویحی از جدایی‌اش صحبت کرده و گفته دوباره به تیم سابقش بازمی‌گردد.

تورس در ابتدای صحبت‌های خود درباره فولاد و شرایط این تیم در لیگ صحبت کرده و می‌گوید: هفت بازی تا پایان لیگ باقی مانده است و من تا اواسط ماه می دوباره به پامپلونا برمی‌گردم. ما در جدول رده‌بندی لیگ ایران هشتم هستیم. شانس کمی برای قهرمانی داریم و در خطر هم نیستیم. از زمانی که به فولاد رفتم، همیشه در ترکیب اصلی بوده‌ام و تقریباً در هر مسابقه کامل بازی کرده‌ام.

تورس درباره سطح فوتبال ایران می‌گوید: فوتبال ایران با اروپا متفاوت است اما سطح بالایی دارد و بسیار رقابتی است. لیگ ایران بسیار پرمشقت و با مسابقات بسیار سخت است.

1835679

این بازیکن به مشکل اصلی لیگ ایران هم اشاره کرد و گفت: اینجا VAR (کمک‌داور ویدئویی) وجود ندارد و حقیقت این است که جایش خالی است، چون سطح داوری‌ها چندان خوب نیست.

تورس که با فولاد فرصت تجربه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم داشته است، گفت: مثل یک رویا بود. شما همیشه از سنین جوانی به امکان بازی در رقابت‌هایی مانند لیگ قهرمانان اروپا فکر می‌کنید. واضح است که لیگ قهرمانان اروپا بهترین است، اما لیگ قهرمانان آسیا نیز رقابتی با تیم‌های سطح بالا از کشورهای بسیار متفاوت است. همچنین بازی‌ها در کشور قطر میزبان جام جهانی برگزار شد که تاثیربرانگیز بود. در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا (مقابل الفیصلی عربستان) پیروز شدیم و در یک چهارم نهایی با وجود اینکه بهتر بودیم، دقت نداشتیم و شکست خوردیم (مقابل الهلال). البته فولاد هرگز در این رقابت‌ها تا این مرحله پیش نرفته بود.

هافبک سابق اوساسونا درباره جدایی جواد نکونام سرمربی فولاد هم گفت: ابتدا نگران شرایط بودم، چون رفتنم به فولاد با اصرار نکونام بود، اما آنها همچنان روی من حساب می‌کنند. هر دو طرف راضی و خوشحال هستیم. بازی نخست من رؤیایی بود چون آن روز مقابل صدرنشین (پرسپولیس) گلزنی کردم و گل من گل پیروزی بود. برایم خیلی اهمیت داشت. قبل از آن ۲۴ روز تمرین می‌کردم و نمی‌توانستم بازی کنم چون باید نام یک بازیکن از لیست خارج می‌شد. به همین دلیل پس از آن دوران سخت، اولین بازی برایم فوق العاده بود.

1835680

فوتبالیست ناواری در حال حاضر راهی ایران شده است، آن هم در تیمی که چند مربی اسپانیایی و همچنین بازیکن الکس آلگریا در تیم او حضور دارند. تورس اما اعتراف می‌کند که نمی‌خواهد این آخرین تجربه او در خارج از کشور باشد: من دوست دارم تجربه جدیدی هم در خارج از کشور داشته باشم، اما با تمام خانواده، همسر و فرزندانم. برای بچه‌ها این می‌تواند فرصت خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی و آشنایی با فرهنگ دیگری باشد. حضور در خارج از کشور تجربه‌ای بسیار غنی است و من دوست دارم تمام خانواده آن را تجربه کنند.