به گزارش "ورزش سه"، این فصل پرسپولیس موقعیت بسیار عجیبی را در خط حمله خود تجربه کرده است. در ابتدای فصل، تأخیر در جذب مهاجم خارجی و ناآمادگی یورگن لوکادیا باعث شد تا یحیی به مهدی عبدی و حتی شرزود تمیروف فرصت بدهد؛ اما در ادامه لوکادیا کار را در دست گرفت و با شش گل بر صدر جدول گلزنان فوتبال ایران تکیه زد.

اما این پایان ماجرای پرسپولیس و خط حمله‌اش نبود. از یک سو، لوکادیا جمع سرخ‌پوشان را ترک کرد و راهی کشورش شد و ار طرف دیگر، شیخ دیاباته دچار آسیب‌دیدگی شد تا دوره‌ حساس نیم‌فصل اول پرسپولیس بدون مهاجم سپری شود.

با این حال یحیی از این پیچ سخت، جان سال به در برد و در نیم‌فصل یک مهاجم دیگر هم به خدمت گرفت؛ اما هیچ‌کس برای او جایگاه لوکادیا را پر نکرد. حالا در آستانۀ شروعی تازه، او لئاندرو پریرا را به‌دلیل محرومیت در اختیار ندارد؛ اما خوش‌شانس است که دوره محرومیت دیاباته به پایان رسیده و می‌تواند از دیگر مهاجم خارجی‌اش بهره ببرد.

شیخ دیاباته که این فصل سه گل به ثمر رسانده و البته اغلب مصدوم بوده، امیدوار است در این دیدار حساس برابر مس رفسنجان برای پرسپولیس گلزنی کند. این دیدار از آن جهت برای سرخ‌پوشان اهمیت دارد که پرسپولیس سال گذشته بعد از توقف در اولین بازی سال، به‌کلی از مسیر قهرمانی دور شد و حالا یحیی به‌هیچ‌وجه دوست ندارد این کابوس تلخ برایش تکرار شود.

نکته مهم این است که یورگن لوکادیا در بازی برابر مس رفسنجان و ملوان توانست شش امتیاز مهم را به پرسپولیس هدیه کند و حالا این انتظاری است که از دیگر مهاجم خارجی پرسپولیس، شیخ دیاباته، می‌رود.